En önemli klarnet ustalarından Mustafa Kandıralı hayatını kaybetti

Mustafa Kandıralı hayatını kaybetti Türkiye''nin yetiştirdiği en önemli ve değerli klarnet ustalarından Mustafa Kandıralı 90 yaşında hayata veda etti. Kandıralı, yaşlılığa bağlı organ yetmezliği nedeniyle tedavi görüyordu. Mustafa Kandıralı’nın cenazesi, ikindi namazına müteakip İstanbul Zincirlikuyu Mezarlığı''nda toprağa verildi.

Kültür Sanat 29.12.2020, 09:32 29.12.2020, 09:32
En önemli klarnet ustalarından Mustafa Kandıralı hayatını kaybetti

Mustafa Kandıralı 90 yaşında hayata veda etti. Kandıralı, yaşlılığa bağlı organ yetmezliği nedeniyle tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

Türkiye'nin önemli klarnet sanatçısı Mustafa Kandıralı, dün akşam yaşamını yitirdi. Kandıralı'nın torunu Güneş Aybek, dedesinin kalp ve astım rahatsızlıklarından dolayı yaklaşık 1,5 yıldır tedavi gördüğünü söyledi.

Mustafa Kandıralı’nın cenazesi, ikindi namazına müteakip İstanbul Zincirlikuyu Mezarlığı'nda toprağa verildi.

MUSTAFA KANDIRALI KİMDİR?

Dini bayram günlerinde televizyon ve radyo programlarının vazgeçilmez ismi olan Kandıralı, 1930 Kandıra doğumluydu. Çocuk yaşlarda eline aldığı klarneti ile 13 yaşındayken yürüyerek İstanbul’a gittiği bilinen Mustafa Kandıralı, klarneti ile bir anda şöhrete ulaşmıştı.

1960’lı yıllarda ABD’ye turne yapan, ABD’nin pek çok eyaletinde klarneti ile konser vererek herkesi kendisine hayran bırakan Mustafa Kandıralı,  kendi alanında ülkemizin en sevilen, en aranan sanatçısı olmayı başarmıştı. 

Yorumlar (0)
22
açık