Harry Potter serisi devam edecek... Yeni filmler yolda 

Yıllardır herkesin severek izlediği film serisi 20 yıl sonra yayınladığı Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts ile büyük yankı uyandırdı. JK Rowling son dönemlerde sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamalar ile herkesin tepkisini toplamasına rağmen, yapımcılar filmleri çekmeye karar verdi.

Kültür Sanat 17.01.2022, 15:00
Harry Potter serisi devam edecek... Yeni filmler yolda 

Harry Potter'ın kitaplarının yazarı JK Rowling  Harry Potter  transfobik açıklamaları ile gündeme geliyor. Yazarın sosyal medyada yaptığı açıklamaları son derece tepki çekerken, Harry Potter serisinin yeni filmlerle devam edip etmeyeceği sorusu da akıllara geldi. Yapımcılar daha öncesinde verdikleri kararın arkasında durduklarını açıkladı. 

YAZARIN TRANSFOBİK AÇIKLAMALARINA TEPKİ BÜYÜYOR

Yazarın tavırları dolayısıyla filmi ve kitaplarını boykot çağrılarının yoğunlaştığı bir dönemde yapımcılar, Harry Potter’ın yeni filmlerinin yapılacağını açıkladı. Fakat ABD’de Haziran-Temmuz gibi çekimlerine başlanacak yeni filmde eşcinsel, azınlık ve trans bireylerin rol alacağı da ifade edildi.

İnternet üzerinden yayınlanması planlanan bir seri olarak planlanan yeni filmde Harry Potter’ın annesini bir trans bireyin canlandırmasının olası olduğu ifade edildi.

Harry Potter’ın babasının maceralarının anlatılacağı hikayede Asyalı, Afro-Amerikalı, etnik, Latino, Orta Doğulu, Hint, Güney Asyalı ve Güneydoğu Asyalı oyunculara yer verileceği açıklandı.

Yorumlar (0)
29
açık