Japon dünyasında yeni moda: Dantelli erkek iç çamaşırı

Hem kadınlar hem de erkekler için çamaşır üretimi yapan Japon iç giyim markası Wacoal, erkek tüketicilerine yönelik dantelli iç çamaşırı modeli üretti. Dantelli boxer çamaşırlar gündem oldu.

Kültür Sanat 23.06.2022, 12:03
Japon dünyasında yeni moda: Dantelli erkek iç çamaşırı

Japon iç giyim şirketi Wacoal’ın yeni modeli moda dünyasının gündeminde.

Sözcü'nün haberine göre, yeni iç çamaşırı modelinin stoğu on günde tükendi. Satıcılar, dantel boxer çamaşırlarının çoğunun otuzlu ve kırklı yaşlarda olan erkekler tarafından satın alındığını ifade etti.

'ENERJİ VERDİ'

Wacoal web sitesinde ürünü satın alan bir kişi, “Dantel çamaşır giymenin bilincinde olmak bana bir enerji artışı verdi. Erkeklerin pek giyme şansı olmuyor ve dantele çok dikkat eden kadınların hislerini yaşıyorum.” şeklinde yorum yaptı.

Wacoal sözcüsü Akira Mizoguchi Asahi gazetesine yaptığı açıklamada, “Dantelli boxer çamaşırların böyle bir hit olacağını hiç düşünmemiştim. Dünyada kadın ve erkek arasındaki sınırlar düşündüğümden daha fazla ortadan kalkmış. Dantel motifi, çiçeklerin, yaprakların ve geometrik şekillerin bir karışımdı. Ön kısımda daha fazla yük olduğundan, yüksek esneme özelliklerine sahip güçlü iplik seçtik” dedi.

Yorumlar (0)
22
açık