Netflix, Türkiye’de 2020 yılında en çok izlenen türleri açıkladı

İşte, Netflix''te en çok izlenen türler Netflix, Türkiye''deki abonelerinin bu yıl en çok drama türündeki yapımları izlediğini açıkladı.

Kültür Sanat 10.12.2020, 17:31 10.12.2020, 17:31
Netflix, Türkiye’de 2020 yılında en çok izlenen türleri açıkladı

Çevrimiçi dizi/film izleme platformu Netflix, Türkiye’deki abonelerinin 2020’de en çok hangi tür içerikleri izlediğini ve hangi türlerin bir önceki yıla göre yükseliş gösterdiğini açıkladı.

Webtekno'nun haberine göre; 2020 yılında Türkiye’de en fazla tercih edilen tür drama oldu. En fazla tercih edilen ikinci tür ise komedi ve stand-up içerikleri oldu. Komedi türündeki yapımların en fazla tercih edildiği aylar ise koronavirüsü salgını tedbirlerinin en yoğun şekilde uygulandığı nisan, mayıs ve haziran ayları oldu.

Aksiyon kategorisi, Türkiye’deki Netflix aboneleri arasında en fazla tercih edilen 3. tür oldu. Ebeveyn kontrolleri ile içeriklerin farklı yaş gruplarına göre filtrelenebildiği çocuk yapımları, en fazla tercih edilen dördüncü tür olurken; korku ve gerilim türü de beşinci sırada yer aldı.

REALITY VE ROMANTİK TÜRLER YÜKSELİŞTE

Netflix Türkiye, izlenme oranları en fazla artan türleri de açıkladı. Açıklananlara göre reality, geçtiğimiz yıla kıyasla en fazla yükseliş gösteren tür oldu. İzlenme oranları en fazla artan ikinci tür ise “romantik”. Listenin üçüncü sırasında Güney Kore dramaları, dördüncü sırada fantastik yapımlar, beşinci sırada ise animeler yer aldı.

Yorumlar (0)
23
parçalı bulutlu