Menemen Belediye Başkanı CHP'li Serdar Aksoy'un tutuklanmasının ardından Millet İttifakı adayı Deniz Karakurt, kura ile başkan vekili olmuştu. 

Cumhur İttifakı adayı Aydın Pehlivan'nın İzmir 2'nci İdare Mahkemesine giderek seçime itiraz etmesi sonucu yeniden yapılan seçim sonuçlandı.

Menemen'de aylar süren belirsizliğin ardından dün tekrar ettirilen kurayı kazanıp Belediye Başkanvekili seçilen AKP'li Aydın Pehlivan, partililerle birlikte sabah namazını kıldıktan sonra belediye binasına yürüdü. 

Pehlivan ve beraberindekiler, yanlarında getirdikleri büyükçe bir Erdoğan fotoğrafı ile birlikte belediye başkanlığı makamına geçti. 

Burada, kurayı çeken İzmir Vali Yardımcısı Hulusi Doğan'dan görevi teslim alan AK Parti'li Pehlivan, koltuğa oturdu. Pehlivan, tek tek partililerin tebriklerini kabul etti.

CHP TEPKİ GÖSTERDİ

Kamuoyuna yansıyan görüntüler CHP cephesinde tepki çekti. İlk kurada başkanvekili seçilen ancak mahkemenin yürütmeyi durdurma kararı ile görevi devretmek durumunda kalan CHP'li Deniz Karakurt AK Parti'lilere sert çıktı. 

5 PARE TOP ATIŞI!

AK Parti'nin kurayı kazandığının açıklanmasının ardından dün akşam saatlerinde Menemen'de 5 pare top atışı yapıldığını aktaran Karakurt, "Adeleti, valiyi baskı altında tutmuşsunuz. Hileyle bir yeri ele geçirmişsiniz. Hileli bir seçim kazanmışsınız. Bir de top atıyorsunuz. Bu neyin sevinci. Bizi, kendimizin bile çağırmadığı davulcularla yürüdük diye eleştirmişlerdi. Kendileri hiç sıkılmadan top atıyor" dedi.

Karakurt, seçim sonuçlarına ilişkin açılan davanın henüz sonuçlanmadığını vurgulayarak, "Şu an yapılan işlem hukuksuzdur. Ortada kazanılmış seçim yok. 55 bin oy aldığımız Menemen'de bu yapılan harketler bizi çok incitti" diye konuştu.