Kurukahveci Mehmet Efendi, sosyal medyada yayılan İsrail askerlerine kahve gönderdiği yönündeki paylaşımlara karşın açıklama yaptı.

Açıklamada söz konusu iddiaları yalanlayan Kurukahveci Mehmet Efendi, "Derin üzüntü duyduk" ifadelerini kullandı.

Milyonların gözü bu toplantıda: Asgari ücret zammı için ilk toplantı bugün yapılacak Milyonların gözü bu toplantıda: Asgari ücret zammı için ilk toplantı bugün yapılacak

'DOSTLUĞUN SİMGESİ OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ'

Kurukahveci Mehmet Efendi'nin sosyal medya hesabından yapılan açıklama:

"Son günlerde Kurukahveci Mehmet Efendi markasıyla ilgili sosyal medya hesaplarında hangi amaca hizmet ettiği belli olmayan asılsız ve karalayıcı iddialardan derin üzüntü duyduğumuzu belirtmek isteriz. "Yurtta Suh, Cihanda Sulh" ilkesini düstur edinmiş bir ülkenin markası olarak, böyle bir iddianın muhatabı olmadığımızın ve olamayacağımızın bilinmesini isteriz.

152 yıldır yerli ve milli olan markamızın ayakta kalmasını sağlayan şey, her şeyden önce karşılıklı saygı, dostluk ve güven temeli üzerine inşa edilmiş olmasıdır. Dünyanın 60 ülkesine ihracat yaparak, hem ülke ekonomimize hem de Türk kahvesi kültürünün yaşatlımasına katkıda bulunuyor, bununla da gurur duyuyoruz. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da sohbetlerin, dostluğun, misafirperverliğin simgesi olmaya devam edeceğiz."