Geçtiğimiz hafta pazar günü Adana Seyhan’da güvenlik güçlerinin müdahalesin sonra söz konusu görüntüler tepki çekmişti. Yükselen tepkilere rağmen güvenlik güçlerinin söz konusu gruba yönelik engelleme girişimleri sürüyor.

Ankara’ya bir sohbet için gelen Furkan Vakfı Kurucu Başkanı Alparslan Kuytul’un eşi Semra Kuytul Ankara’nın girişinde durdurularak Ankara’da ki sohbet etkinliğine gidişinin önüne geçilmeye çalışıldı. Rutin kontrollerden sonra ise söz konusu aracın kent merkezine girişi yavaşlatıldı. Kuytul’u karşılamak isteyen vakıf üyelerinin de arabaları Ankara Sincan’da durdurularak hareket etmeleri engellendi.

HEM ANKARA GİRİŞİNDE HEM DE SİNCAN’DA POLİS ENGELİ

Alparslan Kuytul’un eşi Semra Kuytul, Ankara’nın Gölbaşı ilçesi üzerinden Ankara’ya girerken de trafik polisleri tarafından engellendi. Engellenmesinin ardından farklı bir rotadan Ankara’nın Sincan ilçesine ulaşan Semra Kuytul, sonra da Sincan’da bulunduğu bölgede abluka altına alınarak sohbet programının düzenleneceği salona ulaşılmasına engel olundu. Kuytul, Sincan’da salona ulaşmadan engellenerek bulunduğu bölgeden hareketinin önüne geçildi.

POLİS, KUYTUL'UN ARACININ ÖNÜNE KAPAN ATTI

Semra Kuytul’un sosyal medya platformu Twitter hesabından yaptığı paylaşıma göre ise aracın önüne tekerlerinin patlaması için kapan atıldığı bile görüldü. Semra Kuytul, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Ankara'ya bomba ile gelmedim.. Arkadaşlarımın bana çiçek vermesine bile izin vermediler.. Çiçeklerimizi bile kırdılar.. Hala polis nezaretinde bekletiliyorum...” dedi.

KARŞILAMA YAPMAK İSTEYEN ÜYELEREDE POLİS ENGELİ

Semra Kuytul’u karşılamak isteyen Furkan Vakfı üyeleri de Sincan Ayaş yolu üzerinde bulunan Harikalar Diyarının önünde polis ekipleri tarafından engellenerek karşılama yapılmasına izin verilmedi. Vakıf üyelerinin içinde bulunduğu araçları durduran polis ekipleri araçların hareket etmesine izin vermezken, karşılama yapmak isteyen üyelerin 2,5 saat boyunca hareket etmesi engellendi. Üyelerin sohbet programının yapılacağı salona gitmesine izin verilmiyor.