Ordu’nun Fatsa ilçesi Efkaf Mahallesi'nde bulunan ve kız/erkek üniversite öğrencilerinin kaldığı KYK yurdunda asansör zemine çakıldı.

Barınamıyoruz Hareketi’nin sosyal medya hesabından yaptığı paylaşıma göre kız öğrenciler beşinci katta asansöre bindi. Asansör beşinci kattan dördüncü katta kayınca öğrenciler indi. Kısa bir süre sonra ise asansör zemin kata çakıldı.

Dışişleri Bakanlığı açıkladı: 130 Türk vatandaşı Gazze'den Mısır'a geçti Dışişleri Bakanlığı açıkladı: 130 Türk vatandaşı Gazze'den Mısır'a geçti

Barınamıyoruz Hareketi, yaşanan faciayı, “Bir KYK yurdunda daha öğrenciler ölümden döndü. Bu videoda gördüğünüz 4 kişi ölümden kıl payı kurtuldu, asansör 5. kattan 4. kata kaydığında asansörden çıktılar. Arkadaşlarımız çıktıktan sadece birkaç saniye sonra asansör bu kez zemine çakıldı!" paylaşımıyla duyurdu.

‘KYK BİZE HESAP VERECEK!’

Yaşanan facianın ardından öğrenciler eylem gerçekleştirdi. “KYK bize hesap verecek!" sözleriyle eylemi paylaşan Barınamıyoruz Hareketi, “Fatsa KYK'da asansör kayarak zemine çakıldı, öğrenciler eylem gerçekleştirdi. Bizim canımız bu kadar önemsiz değil, yaptığınız her hatanın hesabını vereceksiniz” dedi.

Kaynak: Artı Gerçek