Ahmet Kural''ın 5 yıl hapsi istendi

Ahmet Kural''ın 5 yıl hapsi istendi Şarkıcı Sıla Gençoğlu ile oyuncu Ahmet Kural arasında yaşanan kavgaya yönelik olarak yürütülen soruşturma tamamlandı. 

Magazin 19.12.2018, 12:20 19.12.2018, 15:12
Ahmet Kural''ın 5 yıl hapsi istendi

Sıla Gençoğlu, geçtiğimiz aylarda avukatı ile adliyeye gelerek beraberlik yaşadığı oyuncu Ahmet Kural tarafından darp cebir ve psikolojik şiddet gördüğü gerekçesiyle şikayetçi olmuştu. İstanbul Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesi bürosu tarafından Sıla'nın şikayeti sonrası başlatılan soruşturma kapsamında Ahmet Kural'ın ifadesi alınmıştı.

Kural ifadesinde yaşanan darp olayını doğrulayarak birbirlerini hırpaladıklarını ileri sürmüştü. Dosya Uzlaştırma bürosuna gönderilmiş fakat taraflar uzlaşmayı reddetmişti. Dosya yeniden İstanbul Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesi Bürosu'na geri gönderilmişti.

YARGILANACAK

Savcılıkça yürütülen soruşturma tamamlandı. Savcı, oyuncu Ahmet Kural hakkında "hakaret, tehdit ve basit yaralama suçlarından 1 yıl 4 aydan 5 yıla kadar hapis talep edildi. Kural önümüzdeki günlerde Asliye Ceza Mahkemesi'nde hakim karşısına çıkacak.

SAVCI, AHMET KURAL'IN SAVUNMALARINI İTİRAF OLARAK DEĞERLENDİRDİ

Savcının iddianamedeki değerlendirmeleri de dikkat çekti. Savcı, Ahmet Kural’ın savunmalarını ‘ikrar’ (kabul, itiraf) olarak değerlendirdi. Dosyadaki raporlarla birlikte Kural’ın savunmalarını da aleyhinde delil olarak kabul etti.

'İKRARA VARAN SAVUNMALARI...'

Savcı iddianamenin sonunda şu ifadeleri kullandı:
‘Tüm dosya kapsamını, müşteki ve tanık beyanları, doktor raporu ve Adli Tıp Raporu ile fotoğraf ve mesaj kayıtları, şüphelinin ikrara varan savunması ve yine taraflar arasında uzlaştırmanın sağlanamadığına dair uzlaştırma raporu birlikte değerlendirildiğinde, olay günü yaşanan tartışmada şüphelinin müştekiye tehdit ve hakarette bulunmak ve darp etmek şeklinde eylemleriyle üzerine atılı hakaret, tehdit ve basit yaralama suçlarını işlediği anlaşıldığından…’

İDDİANAMEDE ŞOKE EDEN İFADELER

İddianamede tanık olarak yer alan Hatice Zeynep Tunç'un gece saat 04:00 sıralarında Ahmet Kural'ın evinden tartışma sesleri gelmeye başladığını, bazen tokat attıklarını duyduklarını, ünlü oyuncunun 'Seni öldüreceğim, dışarı çıkmayacaksın, sen dayak istiyorsun, bak şimdi neler oluyor' dediğini duyduğunu söylediği yer aldı.

'AHMET YAPMA...'

Tunç'un tartışma sırasında Sıla'nın bir ara 'Ahmet yapma içeri geçmek istemiyorum' dediğini duyduğuna da yer verildi. İddianamede, Ahmet Kural'ın komşusunun bir ara polisi aramak istediği, bununla ilgili erkek arkadaşına danıştığı ve korktuğu için o gün polisi aramadıkları da yer aldı.

Yine iddianamede tanık olarak yer alan şoför Mahmut Kapçak'ın ifadesinde saat 05:30 sıralarında Sıla'nın kendisini arayarak gelmesini istediği, gittiğinde Sıla'nın üzerindeki kıyafetlerin dağılmış olduğu, Sıla'nın kendisini Hande Kızıl'ın yanına bırakmasını istediği, aracı sürerken de Ahmet Kural'ın kendisini dövdüğünü söylediğine yer verildi.

Soruşturma kapsamında olaydan sonra Sıla'nın yanında bulunduğu anlaşılan Rüçhan Hande Kızıl, Togay Han Numanoğlu ve Cem Mumcu'nun da tanık sıfatıyla başvurulan ifadeleri iddianamede yer aldı.

İLK O MUAYENE ETMİŞ

İddianamede olay akşamı Sıla’yı ilk muayene eden doktor Cem Mumcu’nun ‘tanık’ sıfatıyla verdiği ifadeleri de yer aldı. Mumcu o akşamı şöyle anlattı: ‘Olaydan sonra Sıla’nın çağırması üzerine Sıla’nın asistanı Hande Kızıl’ın evine gittim. Doktor olduğum için Sıla’yı muayene ettim. Sıla’nın vücudunda ekomoz ve ödemler gördüm. Üzüntüsünü paylaşmak için o gece şarkılar söyledi. Basına yansıyan videoyu İnstagram’ın Story bölümünden kayda aldım. Daha sonra rahatsız hissetiğim için kaldırdım.’

Polemik Haber

Yorumlar (0)
24
az bulutlu