Arda Turan hakkında beraat kararı bozuldu

İstinaf Mahkemesi, Galatasaraylı Arda Turan hakkında Berkay Şahin’in eşi Özlem Şahin'e yönelik 'cinsel taciz' suçundan verilen beraat kararını bozdu...

Magazin 19.01.2021, 18:06
Arda Turan hakkında beraat kararı bozuldu

İstanbul'daki bir eğlence mekanında 2018 yılında futbolcu Arda Turan ile şarkıcı Berkay Şahin arasında yaşanan kavgaya ilişkin İstanbul 41. Asliye Ceza Mahkemesi tarafından yapılan yargılama sonucu 2019’da Arda Turan hakkında Berkay Şahin’in eşi Özlem Şahin'e yönelik "cinsel taciz" suçundan beraat kararı verilmiş, "korku kaygı veya panik yaratacak şekilde silahla ateş etmek", "ruhsatsız silah bulundurmak" ve "kasten yaralama" suçlarından ise toplam 2 yıl 8 ay 15 gün hapis cezasına hükmetmiş ve bu suçlardan hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verilmişti.

ARDA'YA KÖTÜ HABER!

Yerel mahkemenin kararının ardından dosya İstinaf Mahkemesi’ne taşındı. Özlem Şahin’in “cinsel taciz” yönünden yaptığı itirazın ardından dosya üzerindeki incelemesini tamamlayan İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 25. Ceza Dairesi, yerel mahkemenin verdiği kararı bozdu.

Kararda, Arda Turan'ın olay öncesinde Özlem Şahin'i tanımadığını, medeni durumunu bilmediğini söylemesine rağmen, Berkay Şahin ve Özlem Şahin’in beyanlarında daha önceden aynı yerde oturmuş olduklarını, beraber yemek yediklerini ve birbirlerini tanıdıklarını beyan ettikleri belirtildi.

Taraflar arasında geçmişe dayalı bir husumet veya çıkar çatışmasının bulunup bulunmadığının olayın taraflarının ve tanıklardan ayrıca sorularak açıklattırılması gerektiği kaydedildi. Kararda, tanıkların beyanları tespit edilmeden eksik araştırma ile karar verildiği belirtildi.

DOSYA YEREL MAHKEMEYE GÖNDERİLDİ

Cinsel taciz suçunun oluştuğuna kanaat getirilmesi halinde Arda Turan için basit yargılama usulü yönünden yeniden değerlendirilmesi gerektiği belirtildi. İstinaf başvurusunun yerinde görüldüğünü belirten Daire, hükmün bozulmasına, dosyanın yeniden incelenmek ve hüküm kurulmak üzere yerel mahkemeye gönderilmesine karar verdi.

Yorumlar (0)
23
parçalı bulutlu