Brad Pitt ve Angelina Jolie mahkemede karşı karşıya

Brad Pitt, eski eşi Angelina Jolie'nin ortak sahibi oldukları şarap bağındaki hisselerini Rus bir oligarka satarak kendisine zarar vermeye çalıştığını ileri sürdü.

Magazin 08.06.2022, 10:35
Brad Pitt ve Angelina Jolie mahkemede karşı karşıya

Bay ve Bayan Smith (Mr. & Mrs. Smith) filminde birbirlerine aşık olup Hollywood’un gözde çifti haline gelen Angelina Jolie ve Brad Pitt’in ayrılığı, ilişkileri kadar görkemli oldu. Jolie uğruna, Jennifer Aniston’dan bile ayrılan Brad Pitt, 10 yıllık ilişkilerinin ardından bir yandan şiddet iddiaları bir yandan da ticarî anlaşmazlıklarla mücadele ediyor.

'KENDİSİNE ZARAR VERMEK İÇİN'

Brad Pitt, Angelina Jolie’yi çok sevdiği Miraval Fransız şaraphanesinin yarısını Rus oligarkına satmakla suçluyor ve velayet kavgasına misilleme olarak kendisine zarar vermek için Jolie’nin acımasız iş taktikleri kullandığını iddia ediyor.

Pitt, Fransa'da 2008 yılında aldıkları şarap bağında bulunan hisselerini sattığı için Angelina Jolie'ye dava açmıştı.

'ZEHİRLİ İLİŞKİLER AĞI'

Mahkemeye sunulan resmi belgelere göre, Jolie'nin hisselerini Rus bir oligarka satma kararının Pitt'i "zehirli ilişkiler ağı içindeki kötü niyetli bir yabancıyla" ortaklık kurmak zorunda bıraktığı savunuldu.

Angelina Jolie konuyla ilgili bir açıklama yapmadı.

Pitt-Jolie çifti, 2008 yılında Fransa'nın güneyindeki bir şarap bağını satın almış, altı yıl sonra da düğünlerini burada gerçekleştirmişlerdi.

Pitt, bu bağdaki hisselerini birbirlerinden habersiz satmayacakları konusunda çiftin kendi aralarında bir anlaşmanın olduğunu belirtti.

'HİÇBİR KATKISI YOKTU'

PA haber ajansının ele geçirdiği resmi belgelere göre, Jolie hisselerini Rus oligark Yuri Shefler'in denetimindeki Lüksemburg merkezli bir cin üreticisi firmaya sattı ve bu satıştan Pitt'in haberi yoktu.

Pitt'in açtığı davada sözkonusu satışın ardından ünlü oyuncunun dikkatle inşa ettiği şarap yetiştiriciliği işinin saldırgan bir biçimde elinden alındığı öne sürülüyor.

Pitt'in avukatları, kendisinin yönetiminde mültimilyon dolarlık uluslararası bir başarı hikayesine dönen şarap yetiştiriciliği işine Angelina Jolie'nin ise hiçbir katkısının olmadığını savunuyor.

Belgelerde "Angelina Jolie bu satışla Brad Pitt'e zarar vermeye çalışmıştır. Jolie, Shefler ve ortaklarının Pitt'in inşa ettiği şarap yetiştiriciliği işinin denetimini ellerine geçireceklerini biliyordu ve Pitt'in Miraval'deki yatırımlarını baltalamak istedi," ifadeleri kullanılıyor.

Jolie-Pitt çifti Miraval'deki şarap bağını ve evi 25 milyon euroya satın almışlardı.

Bu tutarın yüzde 60'ını Pitt, yüzde 40'ını da Jolie ödemişti.

Angelina Jolie, 2016 yılında Brad Pitt'ten boşanma davası açmıştı.

Angelina Jolie, Brad Pitt’i fena kızdırdı: İkili mahkemede karşı karşıya

Yorumlar (0)
25
açık