Dizide telefon numarası görüntülendi: Başına gelmedik kalmadı

Dizide telefon numarası görüntülendi: Başına gelmedik kalmadı Kanal 7''de yayınlanan ''Yemin'' adlı Türk dizisinin bir bölümünde oyuncunun kendisine ait olduğunu iddia eden Erol D. ''''Yabancılar beni dizideki oyuncu sanarak geceleri uykumdan uyandırıp uygunsuz fotoğraf gönderiyor. Bu yüzden eşim ile sorun yaşıyoruz'''' dedi.

Magazin 16.12.2020, 09:02 16.12.2020, 09:02
Dizide telefon numarası görüntülendi: Başına gelmedik kalmadı

İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi’nde Karamel Yapım şirketine karşı 15 bin liralık tazminat davası da açan Erol D., tacizler dolayısıyla eşiyle arasında sorun çıktığını da kaydetti.

''TACİZLERE MARUZ KALIYOR''

Hürriyet'ten Özge Eğrikar'ın haberine göre, Erol D.’nin dizideki Cemre karakterinin numarası sanılarak Fas vatandaşları tarafından sürekli rahatsız edildiğinin belirtildiği dilekçede, “Fas vatandaşları, Erol D.’yi gece geç saatlerde uykusundan uyandırarak rahatsız etmekte, mesajlar atmakta ve uygunsuz fotoğraflar göndermektedir. 

''TELEFON KULLANMAK ÇEKİLMEZ HALE GELDİ''

Dizinin içeriğinden haberdar olmayan Erol D. evliliği bakımından da sorun yaşamış, eşiyle uygunsuz gelen fotoğraflar yüzünden tartışmalı, gergin bir dönem geçirmiştir. Telefon kullanmak artık kendisi için çekilmez bir hale gelmiştir. 

Sosyal hayatında da büyük sorun yaşayan Erol D. gelen telefonlar yüzünden emekliliğin tadını çıkaramamış, huzurlu bir hayat sürememiştir. 

Bu olay nedeniyle bırakın huzurlu bir hayat sürmeyi 7/24 dilini dahi anlamadığı insanların telefon tacizlerine maruz kalmaktadır. Erol D.’nin hem evliliğini, hem de sosyal hayatını etkileyen bu sebepler manevi zarara yol açmıştır. 

Kişilik hakları saldırıya uğramıştır. Telefon numarasının yurtdışına aktarılmasında rızasının olmadığı sabittir. Numarasının izinsiz kullanılması hukuka aykırıdır. 

Bu nedenle 15 bin liralık manevi tazminatın davalı yapım şirketinden tahsilini istiyoruz” denildi.

Yorumlar (0)
18
açık