Dünyaca ünlü grubun solisti konuştu: ABD vatandaşlığımdan vazgeçeceğim

Green Day grubunun solisti Billie Joe Armstrong, ABD vatandaşlığından "feragat ettiğini" açıkladı. Söz, grubun Londra turundaki bir performans sırasında olarak geldi.

Magazin 27.06.2022, 13:47
Dünyaca ünlü grubun solisti konuştu: ABD vatandaşlığımdan vazgeçeceğim

50 yaşındaki rockçı, sebep olarak ülkesinin kürtajı federal temelde yasallaştıran kararın geri alınmasını gösterdi. Son derece tartışmalı mahkeme kararı, ABD genelinde bir protesto hareketinin yanı sıra uluslararası kınamayı tetikledi.

‘DÜNYADA ÇOK FAZLA APTAL VAR’

Armstrong'un izleyicileri, kutuplaştırıcı mahkeme hamlesi üzerine doğduğu ülkeyi terk etme kararının ani kararından açıkça zevk alırken, devam etti ve “dünyada buna geri dönmek için çok fazla aptal olduğunu” ilan etti. 

Armstrong, yasanın yürürlükten kaldırılmasına rağmen kürtajın yasal kaldığı California'da yaşıyor. California ve New York gibi birçok Demokrat tarafından yönetilen 'mavi' eyalet, geçen ay bir Yüksek Mahkeme görüşü taslağının sızdırılmasının ardından, yargıçların yasayı devirmeye hazırlandıklarını ima etmesinin ardından eyalet yasalarında kürtaj korumalarını öngören yasaları kabul etti. (RT) 

Yorumlar (0)
16
açık