Hatice Şendil ve Bergüzar Korel, SMA hastası Poyraz Ali için canlı yayın açtı! Ünlülerden destek yağdı

SMA hastası Poyraz Ali için ünlüler harekete geçti! Bergüzar Korel ve Hatice Şendil, Spinal Müsküler Atrofi (SMA) tip 1 hastası 3 yaşındaki Poyraz Ali’nin dünyanın en pahalı ilacı olarak bilinen ve eksik olan gen tedavisini tamamlayan ‘Zolgensma’ ilacının ücretini toplayabilmek için Instagram’dan 6 saat canlı yayın yayıp bağış topladı.

Magazin 19.12.2020, 18:47 19.12.2020, 18:47
Hatice Şendil ve Bergüzar Korel, SMA hastası Poyraz Ali için canlı yayın açtı! Ünlülerden destek yağdı

Bergüzar Korel ve Hatice Şendil, Spinal Müsküler Atrofi (SMA) tip 1 hastası 3 yaşındaki Poyraz Ali’nin ilacının ücretini toplayabilmek için Instagram’dan 6 saat canlı yayın yayıp bağış topladı.

ÜNLÜ İSİMLERDEN DESTEK YAĞDI

Zolgensma’nın parasının toplanması için Acun Ilıcalı, Pelin Karahan, Kerem Bursin, Hande Erçel, Kaan Yıldırım, Aytaç Şaşmaz, Merve Dizdar, Halit Ergenç, Miray Daner, Birce Akalay, Fahriye Evcen, Onur Büyüktopçu, Furkan Palalı, Boran Kuzum, Demet Özdemir, Alina Boz, Aslı Enver ve Esra Erol gibi birçok ünlü isim harekete geçti. Sıra sıra canlı yayına konuk olan ünlü isimler, hem bağış yaptı hem de hayranlarından destek bekledi.

Tuğçe ve Ali Kurttekin çiftinin 3 yaşındaki çocukları Poyraz Ali’nin dünyanın en pahalı ilacı olarak bilinen ve eksik olan gen tedavisini tamamlayan ‘Zolgensma’ ilacını alabilmesi için kilo almaması gerekiyor. Çocuklarda 13,5 kiloya kadar uygun görülen ilacı Poyraz Ali’nin kullanabilmesi için şu anda olduğu 12 kilodan tek gram bile fazla kilo almaması gerekiyor ve tedaviye bir an önce başlaması gerekiyor.

Yorumlar (0)
18
parçalı bulutlu