John Wayne kimdir? John Wayne Michael Caine''e hangisini giymemesini söylemiştir?

John Wayne Michael Caine''e hangisini giymemesini söylemiştir? Kim Milyoner Olmak İster yarışması 794. bölümüyle Atv ekranlarında izleyiciyle buluştu. Yarışmanın bu bölümünde John Wayne sorusu merak konusu oldu. Peki, Michael Caine, John Wayne''le tanıştığında, John Wayne ona ''''Bir yıldız olacaksın evlat'''' dedikten sonra hangisini giymemesini söylemiştir? İşte cevabı...

Magazin 18.12.2018, 11:30 18.12.2018, 11:30
John Wayne kimdir? John Wayne Michael Caine''e hangisini giymemesini söylemiştir?

John Wayne, Michael Caine'e hangisini giymemesini söylemiştir? Atv ekranlarının fenomen yarışması Kim Milyoner Olmak İster 794. yeni bölümüyle ekranlara geldi. Murat Yıldırım'ın sunduğu yarışmada John Wayne sorusunun yanıtı izleyicinin merakını artırdı. Peki, Kim Milyoner Olmak İster'in 17 Aralık bölümünde sorulan, 'Michael Caine, John Wayne'le tanıştığında, John Wayne ona ''Bir yıldız olacaksın evlat'' dedikten sonra hangisini giymemesini söylemiştir? '' sorusunun yanıtı nedir? İşte detaylar...

Soru: Michael Caine, John Wayne'le tanıştığında, John Wayne ona ''Bir yıldız olacaksın evlat'' dedikten sonra hangisini giymemesini söylemiştir?

A-Saten ceket

B-Süet ayakkabı

C-Kot pantolon

D-İpek gömlek

Cevap: SÜET AYAKKABI (B)

JOHN WAYNE KİMDİR?

John Wayne, Marion Robert Morrison ismi ile Iowa eyaletinin Winterset kasabasında, 1907 yılında doğdu. Anne ve babası bir sonraki oğullarına Robert ismini vermek isteyince, ismini'Marion Michael Morrison olarak asıllıydı ve Amerikan İç Savaşı gazisi bir babanın oğluydu. Annesi Mary Alberta Brown ise İrlanda asıllıydı. Wayne'in ailesi 1911'de Kaliforniya'nın Glendale şehrine taşındılar. Buradaki komşuları John'a "Koca Dük" diye hitap etmeye başladılar çünkü takma adı küçük dük olan Airedale teryesi köpeğini yanına almadan hiçbir yere gitmezdi. John "Dük" lakabını "Marion" ismine tercih etti ve bu ismi hayatının sonuna kadar taşıdı.

Dük Morrison'ın çocukluğu, babası parayı iyi idare edemeyen biri olduğu için yoksulluk içinde geçmiştir. Dük başarılı ve popüler bir öğrenciydi. Erken yaşta boy atarak Glendale Lisesi'nin yıldız amerikan futbolu oyuncularından biri oldu ve mezun olunca Güney Kaliforniya Üniversitesi'ne kabul edildi.

Wayne, gençliğinde yerel Hollywood film stüdyolarında atları nallayan bir adamın dondurmacı dükkânında da çalışmıştır. Ayrıca, ileride katılacağı bir Mason locası tarafından işletilen, bir genç masonlar organizasyonu olan Order of DeMolay örgütünün aktif üyelerinden biri olmuştur.

Wayne'in, Amerikan Deniz Harp Akademisi'ne başvurusu kabul edilmedi. Bunun üzerine Truva Şövalyeleri üyesi olduğu ve Sigma Chi Kardeşliği'ne katıldığı Güney Kaliforniya Üniversitesi'ne başladı. Wayne, üniversitenin efsanevi Howard Jones'un koçluğunu yaptığı Amerikan futbol takımında da oynamıştır. Sahilde yüzerken geçirdiği sözde kaza spor kariyerine son vermiştir, yalnız Wayne daha sonraları, o dönemde koçunun kazanın gerçek sebebini öğrenmesi durumunda göstereceği tepkiden korktuğunu açıkladı. Spor bursunu kaybedince parası olmadığı için okula devam edemedi.

Üniversitedeyken, yerel film stüdyolarında çalışmaya başladı. Kovboy filmlerinin yıldızı Tom Mix, futbol bileti karşılığında Wayne'e sahne eşyaları departmanında yaz süresince bir iş buldu. Yönetmen John Ford ile uzun yıllar sürecek bir arkadaşlık kurarak ufak roller kapmaya başladı. Bu dönemde, üniversitedeki takım arkadaşlarıyla Richard Cromwell ve Jack Holt'un başrollerini paylaştığı Maker of Men adlı 1930 yapımı filmde göründü.

Yorumlar (0)
26
açık