Pelin Akil''den alkışlanacak hareket! SMA hastası Öykü için 1 milyon lira bağış topladı.

Pelin Akil''den alkışlanacak hareket ATV dizisi Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz''da rol alan ünlü oyuncu Pelin Akil, SMA hastası minik Öykü için bir gecede 1 milyon lira bağış topladı.

Magazin 16.12.2020, 23:16 16.12.2020, 23:16
Pelin Akil''den alkışlanacak hareket! SMA hastası Öykü için 1 milyon lira bağış topladı.

SMA hastası minik Öykü için yardım kampanyası başlatan Pelin Akil, bir gecede 1 milyon lira bağış topladı. Oktay Kaynarca ve Bengü gibi birçok ünlü isim canlı yayına katılıp Öykü için bağış yaptı.

PELİN AKİL KİMDİR?

Pelin Akil, 17 Nisan 1986 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Annesi Makedon göçmeni babası ise Boşnak'tır. İstanbul Üniversitesi Müzikal bölümünde iki yıl boyunca eğitim alan Pelin Akil ardından eğitimini Yeditepe Üniversitesi Tiyatro Bölümü'nde tamamlamıştır.

Televizyon ekranlarında 2011 yılında yayımlanmaya başlayan ve 4 sezon süren Arka sıradakiler dizisinde canlandırdığı Zehra karakteri ile adım atmıştır. Kendisi gibi oyuncu olan Anıl Altan ile 2016 yılında evlenen Pelin Akil’in 2 çocuğu bulunmaktadır.

Marika'nın Serveti, Abim Geldi, İstanbulname, Depo, Sersefil-Korkuyorum sevgilim ve Rent Müzikali gibi birçok tiyatro ve Aile İşi, Ne Münasebet, Aşktan Kaçılmaz, Kızıl Elma, İnadına Yaşamak, Osmanlı Tokadı, Suskunlar, Seksenler ve Kurt Kanunu gibi dizilerde roller almıştır. 

Yorumlar (0)
16
açık