Tamer Karadağlı ''Savaşçı'' dizisinin kadrosuna dahil oldu

Tamer Karadağlı ''Savaşçı'' dizisinin kadrosuna dahil oldu FOX TV''nin sevilen dizisi ''Savaşçı''ya flaş bir isim dahil oldu. 53 yaşındaki oyuncu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım ile müjdeli haberi sevenleriyle paylaştı.

Magazin 16.12.2020, 13:08 16.12.2020, 13:08
Tamer Karadağlı ''Savaşçı'' dizisinin kadrosuna dahil oldu

FOX TV'nin sevilen dizisi 'Savaşçı'ya flaş bir isim dahil oldu. Usta oyuncu Tamer Karadağlı, 'Göktürk Albay' rolünü canlandıracak.

'Çocuklar Duymasın' dizisindeki 'Haluk' karakteri ile hafızalara kazınan Tamer Karadağlı, uzun bir aradan sonra ekrana dönüyor. 53 yaşındaki oyuncu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım ile 'Savaşçı' dizisine katıldığını duyurdu.

Tamer Karadağlı, "Göktürk Albay geliyor. Bekleyin" notunu düştüğü paylaşım ile kısa sürede 20 binin üzerinde beğeni aldı.

TAMER KARADAĞLI KİMDİR?

Azeri kökenli ebeveynlerden dünyaya gelmiştir. İlkokula başlamadan ailesi ile birlikte ABD'ye yerleşen Karadağlı, Türkiye'ye dönmüş sonra tekrar Amerika'ya gitmiştir. Lise son sınıfta kesin dönüş yaptığı yıllarda da ise sıklıkla Akün Sineması'na giderdi.

Bir yandan da lise yıllarında onun için bir tutku olduğunu belirttiği seslendirme sanatına başlamıştır. Sonra Shakespeare'in "Kuru Gürültü" adlı oyununu hem Türkçe hem İngilizce oynamış ve böylece Bilkent Üniversitesi macerası başlamıştır.

TED Ankara Koleji'nden sonra Çankaya Lisesi'nden ve Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Tiyatro Bölümünden mezun olan sanatçı ilk filmini 1993 yılında çevirdi. Ferhunde Hanımlar dizisiyle ün kazandı. Birçok ünlü oyuncunun seslendirmesini de yapan Karadağlı, kendisi gibi oyuncu olan Arzu Balkan ile evliydi. Çiftin Zeyno isminde bir kızları bulunmaktadır. Çift 2007 yılında boşanmıştır. Çocuklar Duymasın adlı dizide rol almıştır.

Yorumlar (0)
23
açık