Ünlü iş insanı olaylı geceyi anlattı: Katilce bir saldırıda bulundu

Ünlü iş insanı Mustafa Can gittiği doğum günü kutlamasında sanatçı Cengiz Kurtoğlu'nun saldırısına uğradığını iddia etti. Can, '2. Sayfa' adlı magazin programında olaylı geceyi, "Kurtoğlu, düşmanca ve katilce bir saldırıda bulundu" sözleriyle anlattı. 

Magazin 25.11.2021, 12:09
Ünlü iş insanı olaylı geceyi anlattı: Katilce bir saldırıda bulundu

Sanatçı Cengiz Kurtoğlu, İstanbul Sarıyer’de oyuncu Tolga Yüce’nin doğum günü partisine katıldı. Gecenin ilerleyen saatlerinde iş insanı Mustafa Can ve Cengiz Kurtoğlu arasında tartışma çıktı. İddiaya göre Cengiz Kurtoğlu servis bıçağıyla Can’ı yüzünden yaraladı.


Mustafa Can

Cengiz Kurtoğlu gözaltına alınırken Mustafa Can, sanatçıdan şikayetçi oldu. Polis merkezine götürülen Cengiz Kurtoğlu’nun ilk ifadesinde, Mustafa Can’ın Orhan Gencebay ve diğer sanatçılara hakaret ettiği için tartıştığını söyledi.

Cengiz Kurtoğlu, Can’ın yüzünün bıçakla yaralanmadığını tırnağıyla çizilmiş olabileceğini ileri sürdü.

'BULGARİSTAN’LA İLGİLİ KONUŞTUK'

Yaşananların ardından bugün ‘2. Sayfa’ programına katılan Mustafa Can, olaylı geceyi anlattı:

“Keşke yaşanmasaydı, hâlâ şoktayım. Tolga Yüce’yle 1 ay önce tanıştık. Arayıp pazartesi günü için doğum günü olduğunu söyleyerek davet etti. Arkadaşım Mehmet’i de davet etti ama o ‘Bence gitmeyelim. Onların alanları başka biz onlarla ne paylaşacağız’ diyerek gitmek istemedi. Ben de gitmesem ayıp olur diye düşündüm. Hediyemizi alıp partiye gittik.”

“7-8 kişilik bir gruptu. Tanıdık olarak bir Erol Köse ve Tolga Yüce vardı. Bir kadın vardı tanıyordum ama kim olduğunu çıkaramadım birine sorunca Esra Sönmezer olduğunu öğrendim. Aramızda normal bir muhabbet ediyoruz bana o arada bir bardak içki ikram ettiler. Sonra Cengiz Bey geldi. Normal konuşurken Cengiz Bey konuyu Bulgaristan’dan açtı ben de Boşnak olduğum için muhabbete dahil oldum.”

'SEVİM EMRE’YE DUA ETSİN'

“Cengiz Kurtoğlu Bulgaristan vatandaşı olduğunu söyledi ben de hangi bağdan dolayı bu vatandaşlığı aldığını sordum. O da ‘işin orasını boşver’ dedi. Oradaki şarkıcılardan bahsederken konu Kadir İnanır’dan açıldı. Hatta kendileri arayıp durumu hakkında bilgi falan aldı. Sonra Orhan Gencebay’dan konu açıldı. Konuşurken ‘Sevim Emre Hanım’a dua etsin. Onu derleyip toplayan o’ dediler. Sonra Bulgaristan’daki roman asıllı şarkıcılardan konuşurken Orhan Gencebay’ın roman asıllı olup olmadığını sordum. Cengiz Kurtoğlu önce duraksadı sonra birkaç dakika sonra ‘Hayır’ dedi.”

'ARAYA ESRA SÖNMEZER GİRDİ'

” Yanımdaki Tolga Yüce elimi sıkıp ‘Abi bir şey sorma’ dedi. O esnada da Cengiz Kurtoğlu kafasını eğdi,  triplere girmeye başladı. Sonra da küfür ederek ‘kalk ulan oradan’ dedi. Beni oradan ‘abi o kafayı buldu sen üsteleme’ falan diye beni oradan götürmeye çalıştılar. Biz de Esra Sönmezer ile çıkışa doğru yürüyorduk. Arkamı döndüm Cengiz Kurtoğlu ve 4-5 adam arkamdan geldi. Kurtoğlu, masadan servis bıçağını alıp direk üzerime geldi. Esra Sönmezer’den başka kimse araya girmeye çalışmadı.”

“Önce yumruk salladı ama boşa çıktı. Sonra bıçakla önce burnuma sonra yanağıma saldırdı. Düşmanca ve katilce bir saldırıda bulundu. Sonra karakola gittim oradan da hastaneye. Cengiz Bey benden özür dilerse şikayetimi geri çekebilirim. Bana bıçağın keskin olmayan tarafıyla saldırdı. Bu olaydan önce Cengiz Kurtoğlu’nu severdim.”

CENGİZ KURTOĞLU’NDAN AÇIKLAMA

Öte yandan sosyal medya hesabından açıklama yapan Cengiz Kurtoğlu şöyle konuştu:

* Öncelikle böyle bir haberle sizlerin karşısına çıkmak istemezdim. Bir konuya açıklık getirmem gerekiyor. Ben de herkes gibi kendine ait değer yargıları olan bir insanım. Eş aile, dost gibi konularda ise oldukça hassasım. Sevdiklerime karşı söylenen haksız bir söylemi asla kabul edemem.


Cengiz Kurtoğlu

* Böyle tartışmanın ‘Bıçaklı Saldırı’ olarak lanse edilmesinden dolayı oldukça üzgünüm. Bu konuyla alakalı hukuki süreci avukatım başlatıp takip edecek. Bu bilgi kirliliğinin ortadan kalkması adına da olaya ait görüntülerin orijinal ve montajsız halini sizlerle paylaşıyorum. Olay artık kamuoyunun takdirindedir.

Yorumlar (0)
11
az bulutlu