'Depreme Yenilme Mobil Uygulaması'na yoğun ilgi 'Depreme Yenilme Mobil Uygulaması'na yoğun ilgi

Yavaş, Habertürk ekranlarında yayınlanan ve Fatih altaylı'nın sunduğu 'TekeTek' programına konuk oldu. Yaklaşan seçimler ve 'Altılı Masa krizi' olarak adlandırılan Meral Akşener'in ittifaktan ayrılık süreci ve seçime dair önerilerini aktardı.

'MAKAM MEVKİ DERDİMİZ YOK'

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in 'masadan' ayrılma sürecini ve Akşener ile yaptığı görüşmeyi aktaran Yavaş, "Sayın Akşener büyük teveccüh gösterdi. Biz devam etmesi gerektiğini düşünüyorduk. Sayın Akşener dedi ki, 'O zaman elinizi taşın altına sokacaksınız, uzlaşma bu şekilde gerçekleşir' dedi. Bizim makam mevki derdimiz yok. Ankara, İstanbul belediye başkanlıkları güzel makamlar. Sayın Akşener'in arzusu üzerine 'Sizin orada olmanız, yönetimde etkili şekilde vatandaşla kurduğunuz bağın devam etmesi gerekir' dedi. Bu da uygun bulundu. Meral Hanım önerdi, sayın genel başkanımız da kabul etti. Son gün oldu, birkaç saate sıkıştı" dedi.

'GENEL BAŞKANLAR MİLLETVEKİLİ OLSUN'

Altılı Masa'ya sunmayı planladığı öneriyle ilgili olarak da konuşan Mansur Yavaş "Birkaç gün vaktimiz olsaydı şunu önerecektik, Cumhurbaşkanı yardımcısı olarak beni ve Ekrem Başkanı ilan edin, sayın genel başkanlarımız milletvekili olsun ve partilerin başında olsunlar diyecektik. Kendi gruplarının başında olmasının daha mantıklı olduğunu düşünüyorum. Bu benim fikrim. Bunu sayın genel başkanlarla konuşacağım ama takdir masanın" ifadesini kullandı.