Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ile Etimesgut belediye başkan adayı Erdal Beşikçioğlu, Başkent'te halkla buluştu.

Mansur Yavaş, Etimesgut'ta "Ankara seninle gurur duyuyor" sloganlarıyla karşılandı. Yavaş, esnafın "Yorulmayın, bu iş bitti" sözüne, "Bu vesileyle sizleri görmüş oluyoruz" yanıtını verdi ve "İnşallah Ankara'daki büyük değişimi hep beraber gerçekleştireceğiz. Erdal başkanım ile el ele, çok güzel işler yapacağız" dedi.

CHP ihraç istedi, İlçe Başkanı destek verdi! Belediye kasasını boşaltıp, son 1 ayda 300 kişiyi işe almış CHP ihraç istedi, İlçe Başkanı destek verdi! Belediye kasasını boşaltıp, son 1 ayda 300 kişiyi işe almış

Aerd 3117913387 1Jpg Cx Tr 5 T R U Kbfp O8 Hd Q16W

"ÖYLE AZ BUZ DEĞİL, BAYAĞI ÖNDEYİZ"

Daha sonra Mamak'ın Zerdalitepe ilçesine geçen Mansur Yavaş, seçim yarışını kendisinin önde götürdüğünü ve bunu AKP’lilerin de kabul ettiğini dile getirdi. Yavaş, "Öyle az buz değil, bayağı öndeyiz. Seçildikten sonra yine dara düşenin hızır gibi yayında olacağız" dedi ve şunları söyledi:

"Oy versin vermesin kimseyi ayırmadan çalışmak boynumuzun borcudur. Kavgasız, gürültüsüz çatışmadan sadece iş yaparak karşınıza çıktık, az laf çok iş dedik. Belediye başkanı kentinin annesi, babası, arkadaşı, kardeşidir. Belediye; doğumdan ölümüne kadar insanların her türlü ihtiyacıyla ilgilenmelidir. Çok asfalt yapan başarılı belediye olmaz."

Aerd 2117913385Jpg C7L Xr I6O0Itqtd1 Hi R P Fg

"YENİ İHALE YAPACAĞIZ"

Mamak metrosu için ihale açtıklarını ve firmanın 200 milyon Euro fazla fiyat verdiğini açıklayan Yavaş, şöyle edevam etti:

- Proje 1,5 yıl sürdü, Ulaştırma Bakanlığı onayladı. İhaleye çıktık ve istekli 9 firma varken, 3’ü girmedi. İlk sıradaki şirket ise 200 milyon Euro fazla fiyat verdi. Ben sadece nam olsun, şan olsun, helal olsun dedirtmek için bu ihaleyi onaylasam, Ankara halkına tam 200 milyon Euro yük binecekti. Derhal iptal ettim. Şimdi Türk parası cinsinden yeni ihale yapacağız. Allah nasip ederse Mamak metros’nun temelini hep birlikte atacağız. Yıllardır metro yapılmayan yere ilk kazmayı vuracağız.