Nişasta fabrikasında elini helezon makinesine kaptıran işçi yaralandı Nişasta fabrikasında elini helezon makinesine kaptıran işçi yaralandı

Çırkan Mahallesi Barbaros Hayrettin Sokak’taki evinden dün sabah saatlerinde çıkan Ali Başaran, yakındaki ormana mantar toplamaya gitti. Hava kararmasına rağmen Başaran eve dönmedi. Ailesi, polise kayıp başvurusunda bulundu. Durum Muğla İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü’ne (AFAD) bildirildi. AFAD’dan gelen ihbar üzerine Muğla 911 Arama Kurtarma ve Araştırma Derneği gönüllüleri, harekete geçti. Ekipler, Başaran’ın gittiği güzergahta gece saatlerinde arama kurtarma çalışması başlattı.

Arama kurtarma çalışmalarına AKUT Bodrum ve Mahalle Afet Gönüllüleri ile Ali Başaran’ın yakınları da katıldı. Ormanda arama kurtarma çalışmaları 27 saat sonra saat 11.00 sıralarında AKUT ekiplerince bulundu. Ekipler, 27 saat sonra buldukları Başaran’ı ailesine teslim etti; bu sırada duygusal anlar yaşadı. Durumu iyi olan ve kontrol amaçlı hastaneye götürülen Başaran, ekiplere teşekkür etti.