Meksika'daki Nuevo Leon Hastanesi'nde sezaryenle dünyaya gelen kız bebeğin, 5,7 cm uzunluğunda kuyruğa sahip olduğu bildirildi. Küçük bebeğin anne ve babasının sağlıklı, yirmili yaşların sonlarındaki bireyler olduğu aktarıldı.

Journal of Paediatric Surgery Case Reports dergisinde yayınlanan vakada, 5,7 santimetre uzunluğundaki kuyruğun "yumuşak", "deri ve ince tüylerle kaplı" ve "sivri" bir uca sahip olduğu ifade edildi. Dr. Josue Rueda liderliğindeki doktorlar, bu vakanın Meksika'da bu türden kaydedilen ilk örnek olduğuna inanıyor.

Myanmar’da cunta rejimi OHAL’i uzattı Myanmar’da cunta rejimi OHAL’i uzattı

KUYRUK DIŞINDA SAĞLIKLI

Vaktinde doğan bebeğin, kuyruk dışında tamamen sağlıklı olduğu bildirildi. Bebek iki aylık olunca gerçekleştirilen küçük bir operasyonla kuyruk alındı. Operasyondan sonra herhangi bir komplikasyonla karşılaşılmadı.

Yapılan analizler, kuyruğun kas, kan damarları ve sinirler içeren ancak kemik içermeyen "gerçek bir kuyruk" olduğunu ortaya koydu. Kuyruğun, tüm bebeklerin anne karnında geliştirdiği embriyonik kuyruktan ortaya çıktığı düşünülse de genellikle bu yapı, kuyruk kemiğini oluşturmak üzere vücuda geri çekiliyor.