İddialara göre iktidarın desteğiyle kamu içinde örgütlenen Menzil Cemaati'nde bölünmeler devam ediyor.

Kahta Adliyesi önünde basın mensuplarına açıklamada bulunan cemaat destekçileri, M. Saki Elhüseyni liderliğinde, cemaat içinde 40 bin kişinin mağdur edildiğini, delillerin karartıldığını ve yargının buna sessiz kaldığını dile getirdi.

AK Parti il Başkanı Menteş'ten, Afyonkarahisar Belediye Başkanı Köksal hakkında suç duyurusu AK Parti il Başkanı Menteş'ten, Afyonkarahisar Belediye Başkanı Köksal hakkında suç duyurusu

'YÜZ MİLYONLARCA LİRALIK ZARAR UĞRATILDI'

BirGün'den İsmail Arı'nın haberine göre, adliye önünde cemaat mensuplarının yaptığı açıklama şu şekilde: 

“Kooperatif üyelerimizin yaptığı ödemeler, usule ve kanuna aykırı şekilde Semerkand Vakfı aracılığıyla toplanmıştır. Üyelerimize hisseli tapulu verileceği taahhüt edilmesine rağmen tapu verilmemiştir. Yüksek bedellerle yapılan hisse satışları, kooperatifin resmi kayıtların çok düşük bedelle kayıt edilmiştir. Bu yolla hak sahipleri yüz milyonlarca liralık zarara uğratılmış ve ayrıca kamu zararına da sebep olunmuştur. Hak sahiplerine tahsis edilen konutlar, ‘depremzedelere ücretsiz kullandırıyoruz’ yalanıyla maddi karşılık elde edilerek hizmete açılmıştır. 

Depremzedelere sağlanan bu barınma hizmeti için kamu yararı olan bir dernek olan Beşir Derneği’nden para tahsil edilmiştir. Beşir Derneği’nin bağışlarla toplanan parası üç-beş kişilik bir çete tarafından yönetilen şahıs şirketlerine peşkeş çekilmiştir. Üyelerimizin sömürüldüğü bu düzen ısrarla korunmaktadır. Yargı mercilerine müracaatların üzerinden aylar geçmesine rağmen maalesef bir mesafe alınamamıştır. Hak sahiplerini mağdur eden ve çok yolsuzluklar olmasına rağmen gerekli incelemeler yapılmamıştı. Deliller karartılmakta, yargı ise seyretmektedir.”