İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nca 2016 yılında FETÖ üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatıldı.

GİZLİLİK KARARI ALINDI

İzmir'de Kız Yurdu İçin Bağışlanan Arazi, Ailenin İtirazına Rağmen Satıldı İzmir'de Kız Yurdu İçin Bağışlanan Arazi, Ailenin İtirazına Rağmen Satıldı

Öte yandan 2016 yılından bu yana süren soruşturmada başsavcılık, 28 Mayıs 2019'da gizlilik kararı aldırdı. 

İYİ Parti grubu tarafından FETÖ’nün siyasi ayağının araştırılması talebiyle Meclis’e verilen araştırma önergesi ise AKP ve MHP oylarıyla reddedildi.

iyi partili ugur poyraz foto twitter

'HUKUKA, HER ŞEYE AYKIRI'

Halk TV'de yer alan habere göre bu süreçte Akşener ifade için henüz çağırılmazken dosyaya bazı tanık ve gizli tanık beyanlarının girdiği öğrenildi.

İYİ Parti Genel Sekreteri olan aynı zamanda da Meral Akşener’in avukatı Uğur Poyraz yaptığı değerlendirmede yaşanan bu sürecin hukuka aykırı olduğunu belirtti.

Uğur Poyraz, “Bize intikal eden bir gelişme henüz yok. Yaşanan bu süreç Anayasa’ya, Türkiye’nin taraf olduğu anlaşmalara, Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi’ne, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi kararlarına aykırı. Her şeye aykırı. Ne istiyorlarsa yapsınlar” ifadelerini kullandı.