Zuckerberg, çalışanlara gönderdiği bir e-postada, Meta'nın önümüzdeki birkaç ay içinde orta düzey yönetimi hedef alarak 10 bin kişiyi işten çıkaracağını belirtti.

‘İŞ ARKADAŞLARIMIZA VEDA ETMEMİZ GEREKİYOR’

Kuzey Kore liderinden çağrı: Nükleer silah üretimini artırın! Kuzey Kore liderinden çağrı: Nükleer silah üretimini artırın!

İşten çıkarmalar, şirketin kasım ayında açıkladığı ve Amazon, Google ve Microsoft gibi büyük teknoloji şirketlerinde benzer bir işten çıkarma dalgası başlatan 11 bin kişinin işten çıkarılmasının ardından geldi. Zuckerberg, "Bu zor olacak ve bundan kaçış yok. Bu, başarımızın bir parçası olan yetenekli ve tutkulu meslektaşlarımıza veda etmek anlamına gelecek" dedi.

‘YILIN SONUNA KADAR SÜREBİLİR’

Şirket, koronavirüs pandemisi sırasında yüksek talebi karşılamak için büyük teknoloji operasyonlarını hızlandırdığında ortaya çıkan aşırı işe alımlara resmen son verdiği ilk ‘kurbanlar’ Meta'nın işe alım departmanı olacak. Zuckerberg, önümüzdeki aylarda teknoloji ve iş departmanlarının da etkileneceğini ve "bu değişikliklerin tamamlanmasının yıl sonunu alabileceğini" söyledi.

POLEMİK HABER/DIŞ HABERLER