Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından paylaşılan son değerlendirmelere göre, ülke genelinin çok bulutlu, Marmara’nın doğusu, İç Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu, Tekirdağ, Kırklareli ve Muğla çevreleri ile Çanakkale’nin iç kesimlerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Genellikle yağmur ve sağanak olması beklenen yağışlar, Batı ve Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile İç ve Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunun yükseklerinde ise karla karışık yağmur ve kar şeklinde meydana gelecek.

Doğu Akdeniz, Güneydoğu Anadolu’nun batı kesimleri ile İstanbul'un Anadolu yakası, Yalova, Kocaeli, Sakarya, Malatya, Elazığ, Tunceli ve Mardin çevrelerinde kuvvetli, Adıyaman ve Şanlıurfa çevreleri ile Kahramanmaraş’ın doğu, Malatya'nın güney ilçelerinde çok kuvvetli ve yer yer şiddetli olması bekleniyor.

Çimen: 'Geliyor gelmekte olan' şarkısını Kemal Kılıçdaroğlu için yazmadım! Çimen: 'Geliyor gelmekte olan' şarkısını Kemal Kılıçdaroğlu için yazmadım!

Adana, Osmaniye, Hatay, Kilis, Malatya, Elazığ ve Diyarbakır için "sarı" alarm, Kahramanmaraş, Gaziantep, Adıyaman ve Şanlıurfa illeri için "turuncu" alarm verildi ve sel konusunda dikkatli olunması için uyarıda bulunuldu.

deprem-meteoroloji