AYM Başkanı Zühtü Arslan kesin konuştu: Yorumlama yetkisi, Anayasa Mahkemesi'ne aittir! AYM Başkanı Zühtü Arslan kesin konuştu: Yorumlama yetkisi, Anayasa Mahkemesi'ne aittir!

Meteoroloji İstanbul dahil birçok kent için bugün uyarıda bulundu. Kar uyarısı yapılan İstanbul’da bugün öğlen ve akşam saatleri için alarm verildi. Meteoroloji bazı kentler için de kar ve karla karışık yağmur uyarısı yaptı. İşte detaylar…

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu'nun batısı ile Diyarbakır ve Erzurum çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Genellikle yağmur ve sağanak gece saatlerinden sonra Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Anadolu'nun batısı ile Erzurum çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması beklenen yağışların; sabah saatlerinde Antalya'nın doğu ilçelerinde, gece saatlerinden sonra Osmaniye çevreleri ile Hatay'ın kıyı kesimlerinde yer yer kuvvetli olacağı tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde Marmara ile iç ve doğu kesimlerde yer yer yoğun olmak üzere pus ve sis bekleniyor.

Hava sıcaklığı: Önemli bir değişiklik beklenmiyor, ülkemiz genelinde mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

Rüzgar: Genellikle güneyli yönlerden hafif arasıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

CNN TÜRK Meteoroloji Danışmanı Prof. Dr. Orhan Şen, İstanbul'a kar yağışı için tarih verdi.

İSTANBUL'A KAR YAĞMA OLASILIĞI YÜZDE 65

Prof. Dr. Orhan Şen, "Bugün Salı Marmara, Ege, Batı Karadeniz, Akdeniz ve İç Anadolu’da yağmur gece Doğu Anadolu’da kar var. Sıcaklık ortalamanın üstünde devam ediyor. Antalya'nın doğu ilçelerinde, gece saatlerinden sonra Osmaniye ile Hatay'ın kıyısında yer yer kuvvetli olabilir.

10-11 Ocak tarihlerinde Marmara bölgesi ve İstanbul’da beklenen soğuk hava ve kar yağışı olasılığı devam ediyor. Olasılık yüzde 65. Her gün bu olasılığı revize edeceğim.

Bugün Salı İstanbul öğlen saatlerinden itibaren yağmurlu sıcaklık 15, hafta sonuna kadar 1-2 derece daha yükselir"

PERŞEMBE VE CUMA GÜNÜNE DİKKAT

Prof. Dr. Orhan Şen, “Tahminime göre ayın 10'u akşamı gibi başlayıp perşembe cuma gibi İstanbul'da etkili olur. Önümüzdeki hafta sonu devam edecek gibi. Sonra Anadolu'ya kayacak bu sistem”