MHP Bingöl İl Başkanı Nurettin Varol, dün sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamayla görevinden istifa ettiğini duyurdu. İstifa kararının nedenini "sağlık sorunları" olarak açıklayan Varol'la ilgili MHP Bingöl İl Başkan Yardımcısı Mehmet Bürkek ise ilginç bir paylaşımda bulundu.

Varol'un istifa açıklamasını sosyal medya hesabından alıntılayan MHP Bingöl İl Başkan Yardımcısı Mehmet Bürkek, Varol’un istifa etmeyip görevden alındığını ima eden bir paylaşımda bulundu.

'GÖREVDEN ALINMANIZ HAYIRLI BİR KARAR OLDU'

BİM’den yandaş gazeteye iki sayfa ilan: Güveninize teşekkür ederiz BİM’den yandaş gazeteye iki sayfa ilan: Güveninize teşekkür ederiz

Paylaşımında MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi etiketleyen Bürkek, "Görevden alınmanız partimiz davamız ve ülkücü camia adına çok hayırlı bir karar olmuştur" diyerek Bahçeli'ye teşekkür etti. 

Mehmet Bürkek, konuya ilişkin yaptığı ikinci paylaşımında ise şunları yazdı:

"Tefecilik yaptığı gerekçesiyle 3 küsür yıl ceza alan ve mahkum olan, bu sebeple Sn genel başkanımız bilge lider @dbdevletbahceli beyefendinin talimatıyla @NurettinVaroll1 MHP il başkanlığı görevinden alındı camiamızın gözü Aydın olsun. Teşekkürler sn genel başkanım…"

Nurettin Varol'un daha sonra hesabını kilitlediği görüldü.