Ağrı Belediye Başkanıyken "Cumhurbaşkanımız bana 'Meclis'te olmanız gerekiyor' dedi. Öyle uygun gördüler, ben de kabul ettim" diyerek görevinden istifa eden ancak AK Parti'nin milletvekili aday listesine giremeyen Savcı Sayan, belediyenin sosyal medya hesaplarına 'el koydu.'

On binlerce takipçisi bulunan, bazıları onaylı ve resmi olan hesapların profilleri "Savcı Sayan Basın Ofisi" olarak değiştirildi.

savci sayan facebook

HER YOL SAVCI SAYAN'A ÇIKIYOR

Ağrı Belediyesi'nin "agri_belediyesi" isimli 18,7 bin takipçili mavi tikli, onaylı resmi Instagram hesabında 'nick' değiştirilemediği için 'bio' kısmı "Savcı Sayan Basın Ofisi" yapılmış.

İBB İmar Müdürüne düzenlenen saldırıda yeni gelişme İBB İmar Müdürüne düzenlenen saldırıda yeni gelişme

savci-sayan-agri-belediyesi-polemik-foto

Belediye Başkanı'nın Metin Karadoğan olarak göründüğü bel.tr uzantılı Ağrı Belediyesi resmi WEB sitesinden yönlendirilen Facebook bağlantısı da 799 bin takipçili "Savcı Sayan" hesabına çıkıyor.

Belediyenin WEB sitesinden yönlendirilen Facebook hesabı "Yaparsa Savcı Sayan yapar" sloganına çıkıyor. Hesapta belediyeye dair hiçbir emare yok.

Yine Web sitesindeki linkten ulaşılan Twitter hesabı "@agribelediyesi_" için "Bu hesap mevcut değil" uyarısı çıkıyor. Ancak 30.2 bin takipçili "Savcı Sayan Basın Ofisi" isimli bir hesap bulunuyor. 'Nick' kısmı da "@savcisayanbasin" olan bu hesabın geçmiş paylaşımlarından, belediye hesabı olduğu anlaşılıyor. Hesabın eski paylaşımlarında Savcı Sayan'ın belediye başkanıyken yaptığı ziyaret ve görüşmelerinin yanı sıra belediye birimlerinin faaliyetlerine dair paylaşımlar yapılmış.