İktidara yakın cemaat ve tarikatlar laik eğitimi sık sık hedef alıyor. “Laik ve bilimsel eğitim konusunda attığımız adımlarla ilgili hiçbir sıkıntı yok” diyen Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin’in, bu sözlerden birkaç gün önce İsmailağa cemaatinin lideri Hasan Kılıç’ın imam olan oğlu Abdullah Kılıç’ın da aralarında bulunduğu bir grup cemaatçiyle görüştüğü ortaya çıktı.

Özgür Özel'den Muharrem İnce açıklaması: 'Belediye Başkanı ol' denmez Özgür Özel'den Muharrem İnce açıklaması: 'Belediye Başkanı ol' denmez

Cumhuriyet'ten Sefa Uyar'ın haberine göre Bakan Tekin, 31 Ekim'de İsmailağa cemaatinden isimlerin yönetiminde olduğu İhya İlim Hizmet ve Yardımlaşma Vakfı (İhya Vakfı), Bakan Tekin ile Bakan Yardımcısı Nazif Yılmaz’la görüştü.

Görüşme, vakfın sosyal medya hesabından “Çalışmalarımız hakkında bilgi verdik. Nazik kabulleri için bakanımıza teşekkür ederiz” sözleriyle paylaşıldı.

"LAİKLİK İLE İLGİLİ ATTIĞIMIZ ADIMLARLA İLGİLİ SIKINTI YOK"

Öte yandan Bakan Tekin 14 Kasım'da yaptığı açıklamada "Bakanlık olarak sizi temin etmek isterim; laiklik ve bilimsel eğitim konusunda attığımız adımlarla ilgili hiçbir sıkıntı yok" demişti.