Milliyetçi Türkiye Partisi (MTP), Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu destekleyeceklerini açıkladı.

'BİRİNCİ TURDA BİTSİN, KURTULALIM'

Ahmet Yılmaz’ın lideri olduğu MTP'nin sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, "Kahrolsun istibdat, yaşasın hürriyet diyoruz. Baskı, sansür, zulüm bitsin diyoruz. Nefes alalım diyoruz. Sınav soruları ve çocuklarımızın geleceği çalınmasın; beyin göçü dursun diyoruz. Türkiye Ortadoğu olmasın diyoruz. Cumhuriyetimizin 100. yılında kuruluş ayarlarımıza ve parlamenter sisteme kavuşabilme umudumuz olsun diyoruz. AK Parti zihniyeti ve keyfi uygulamalarının Türk Milliyetçileri için siyasi sorun olmaktan çıkıp milletimiz için millî güvenlik sorunu haline geldiğini değerlendirdiğimiz bu kritik seçim birinci turda bitsin, kurtulalım diyoruz" denildi.

'KARAR BİZİM, TAKDİR MİLLETİMİZİN'

Tanju Özcan, Kılıçdaroğlu'na seslendi! 'Ama yeter...' Tanju Özcan, Kılıçdaroğlu'na seslendi! 'Ama yeter...'

Açıklamanın devamında şu ifadeler kullanıldı:

"Türk Milliyetçilerini, derin devlet taklidi yapan derin çetelerden kurtarabilmek için, Milliyetçi gençlerimize yapılan içi boş, popülist, siyasi operasyonlara ümit bağlayanların stratejik hesaplarını bozmak için, Hakkın ve hukukun üstünlüğüne dayalı, liyakatı esas alan, şeffaf ve denetlenebilir bir devlet yönetimi için, Adalet ve demokrasi için, Sınırları ve şehirleri güvenli, kaçakların olmadığı; mutlu, huzurlu bir Türkiye için, Milliyetçi Türkiye Partisi, 2023 cumhurbaşkanlığı seçimlerinde “milletimize verdiği söze güvenerek” Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nu destekleme kararı almıştır. Türk Milliyetçileri olarak başarı dileklerimizle birlikte samimi desteğimizi, seçim sonrasında güven duygumuzu ve devlet yönetimimizi Cumhurbaşkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun 'samimiyetine, dürüstlüğüne ve namusuna' emanet ediyoruz. Karar bizim, takdir milletimizin, hüküm tarihindir."