Ermenek faciasının tutuklu sanığı da AK Parti'den aday adayı! Ermenek faciasının tutuklu sanığı da AK Parti'den aday adayı!

Millet İttifakı, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından 14 Mayıs olarak açıklanan 2023 seçimleri için ortak cumhurbaşkanı adayı çıkarma konusunda 13 Şubat'ı işaret ederken Meclis seçimleri için ise çoğunluğu sağlamanın hesaplarını yapıyor.  

Gazete Duvar'ın haberine göre; kritik dönemeçte özellikle İYİ Parti yetkililerinden gelen açıklamalar “Masa dağılır mı” sorusuna neden olurken “Açıklamaları kriz olarak nitelendirmek doğru değil, en önemli konuları konuşmaya başladık. Tüm partiler ne kadar belirleyici olabilirim, en çok ne alabilirim diye el yükseltiyor. Bu siyasetin doğasında var. Masadan kimse kalkamaz. Bu masanın sağlamlığından da değil. Kazanmak için birbirimize mecburuz” deniliyor.

Bir siyasetçi de “yüzde 100 kazanmanın formülü”nü, “Masa’dan bir lider cumhurbaşkanı, diğerleri cumhurbaşkanı yardımcısı olarak elini taşın altına koymalı. HDP de aday çıkarmamalı” sözleriyle açıklıyor.