Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Parti İçi Eğitim Sorumlusu Prof. Dr. Aytuğ Atıcı, tv100.com yazarı Latif Şimşek, Sözcü gazetesi yazarı Aytunç Erkin, gazeteci-yazar Mustafa Ertekin Pınar Işık Ardor ile Gündeme Dair programına konuk oldu

Tv 100 ekranlarında yayımlanan Pınar Işık Ardor ile Gündeme Dair'de altılı masanın cumhurbaşkanı adayı kim olacak sorusu yeniden gündeme geldi. Sözcü Gazetesi Yazarı Aytunç Erkin, canlı yayında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

'KILIÇDAROĞLU, mASAYI DAĞITMAYI GÖZE ALMIŞ DURUMDA'

Erkin, ”‘Sayın Davutoğlu, yılbaşına kadar isim zikredilmeyecek’ dedi. Ben geç kalınmış olduğunu düşünenlerdenim. Bu açıklamaların hepsi şu; Kemal Kılıçdaroğlu ‘Oyun kurucu benim, adayım, o zaman masayı dağıtırız’ dedi bence. Onu göze almış durumda Kemal Kılıçdaroğlu. Bakın bu kadar iddialıyım. Masayı dağıtmayı göze almış Kılıçdaroğlu. 2018’den bu yana partisinden çok ittifakı güçlendiren ve herkesin önünü açan bu arada da toplumla buluşmaya çalışmayan isim” ifadelerini kullandı.

Erkin, sözlerinin devamında şu ifadeleri kullandı:

“Ben aday olmak istiyorum masa beni isterse adayım deyip 4-5 bunu söylemesine rağmen ses gelmedikten sonra arkasından da kapalı kapılar ardında birtakım toplantılar yapılıyorsa bundan da haberdar oluyor"

Kılıçdaroğlu 'bütün vatandaşlarıma sesleniyorum' diyerek açıkladı Kılıçdaroğlu 'bütün vatandaşlarıma sesleniyorum' diyerek açıkladı

Erkin aynı zamanda 2 Ekim’de adaylık meselesinin görüşüleceğini de söyledi.