Macaristan Başbakanı Orban: Erdoğan'ın kazanması için çok dua ettim Macaristan Başbakanı Orban: Erdoğan'ın kazanması için çok dua ettim

Merkezi Norveç'te bulunan ve en büyük mühimmat üreticilerinden biri olan Nammo, TikTok'un enerjiyi fazlasıyla kullandığı için üretimlerinin yavaşladığını söyledi.

'TİKTOK UYGULAMASI YÜZÜNDEN ÜRETİM YAVAŞLADI'

The Guardian'ın haberine göre, Norveç'in mühimmat üretim şirketi Nammo, TikTok yüzünden üretiminin yavaşladığını iddia etti. Avrupa'nın en büyük mühimmat üreticilerinden olan Nammo, Ukrayna'daki savaştan dolayı artan talebi karşılama çabalarına TikTok veri merkezi tarafından engellendiğini belirtti.

'KEDİ VİDEOLARI BÜYÜMEMİZİ ENGELLİYOR'

Nammo'nun CEO'su Morten Brandtzaeg Financial Times'a yaptığı açıklamada, "Endişeliyiz çünkü kedi videolarının depolanmasının gelecekteki büyümemizi zorladığını görüyoruz" dedi.

Brandtzaeg açıklamasında TikTok veri merkezinin bölgedeki elektriği kullanmasından dolayı şirketin olması gerektiğinden daha yavaş üretim yaptığını kaydetti. Şirket, TikTok veri merkezinin taşınması ya da bölgeye ek bir elektrik santrali inşa edilmesini talep ediyor.

BİANET