A Spor'da canlı yayına katılan Adana Demirspor Başkanı Murat Sancak, Luis Suarez ve Hulk transferleri hakkında açıklamalarda bulunurken, hakem Arda Kardeşler ile yaşadığı ilginç diyaloğu anlattı.

'KULÜBÜ İZİN VERMEZSE YAPABİLECEĞİMİZ BİR ŞEY YOK'

“Hulk’un kendisi ve eşi gelmek istiyordu. Ama kulübü bırakmak istemiyordu. Çok ciddi para teklif ettim. Belki yayın gelirinin tamamını ona verdim. Çok istedim, kendisi de çok gelmek istedi. Hulk’a bonuslarla birlikte 6 milyon Euro teklif yaptık. 36 yaşında, 2.5 senelik sözleşme önerdik. Bitti artık, gelme şansı yok. Kulübü bırakmıyor. Hulk’un şöyle bir problemi var; Hanımıyla boşanıyor, baldızıyla evleniyor. Eşi de kendisi de orada kalmak istemiyor aslında. Türkiye’yi de araştırmışlar, gelmek istiyorlar. Ama kulübü izin vermezse yapabileceğimiz bir şey yok.”

'EŞİNİ İKNA EDEMEDİK'

“Suarez’le de görüştük, eşi buraya gelmek istemedi. Eş, abi, baba problemi yaşıyoruz. Bakayoko’nun da abisi problem. Zorlaştırıyor. Bir santrfor daha alacağız. Ama Fenerbahçe maçına yetişmez. Bir 6 numara ve santrfor almaya uğraşıyoruz. Önceliğimiz 6 numara. İyi bir 6 numara bulursak alacağız. Santrforla da görüşüyoruz. Alabilirsek, alacağız. Yabancı santrfor”

'HOCAM SANA HAKKIMI HELAL ETMİYORUM DEDİM'

“Son yediğim 75 günlük cezayı şu yüzden yedim; hakem odasının kapısını çaldım. Arda Kardeşler kapıyı açtı. Elimi uzattım, ‘Hocam sana hakkımı helal etmiyorum. Umarım bundan sonraki hayatında belalar seni bulsun’ dedim. Küfür, hakaret yok. Bu bir temenni.”

'GİTTİĞİMİZ HER YERDE YENMEK İÇİN OYNUYORUZ'

Milli halterciden Dünya Şampiyonası’nda üç madalya! Milli halterciden Dünya Şampiyonası’nda üç madalya!

“Fenerbahçe maçı zor maç. Kendi evimizde oynuyoruz, muhteşem taraftarımızın desteğiyle inşallah yeneriz. Amacımız o. Yenmek için çıkacağız. Gittiğimiz her yerde yenmek için çıkıyoruz. Tedbir alalım falan… Öyle bir anlayışımız yok.”

YUNUS AKGÜN

“Yunus Akgün’e 7 milyon Euro teklif gelmiş. Adana Demirspor 7 milyon Euro verip bir oyuncu alamaz. Niye alamaz, şampiyon olsan bile gelecek para 12 milyon Euro. Bizim bütçemiz şu an 23 milyon Euro. Arada 11 milyon Euro var. Şampiyon olmazsan gelecek para 6 milyon Euro, stat geliri, reklamlar falan 10 milyon Euro. Aradaki 13 milyon Euro nereden gelecek? Bu kadar basit mi, Yunus’ları biz çıkartacağız.”

'ÖDEMELERDE ANLAŞAMAMIŞTIK'

“Tayyip Talha Sanuç transferi için biz Beşiktaş’la anlaşmıştık, sadece ödeme planında anlaşamamıştık. Sonra Serdar Dursun gündeme geldi, takas olur mu diye. Onu düşündük. Olmayınca Beşiktaş’a verdim, işin özü bu. Fenerbahçe’den 2.5 milyon Euro isteseydim alırdım. Ama ben orada şark kurnazlığı yapmadım. Ödemelerde anlaşamamıştık. Sonra ödemelerde anlaşınca, Serdar Dursun olmayınca Beşiktaş’a verdim.”