Radyo Sputnik’te Atilla Güner’le Akşam Postası yayınında konuşan Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı olan Kemal Kılıçdaroğlu'na destek verme konusundaki şartlarını anlatırken diğer yandan Tiktok’ta yayınlanan seçim kampanyası videoları hakkında konuştu.

'TWİTTER VE İNSTAGRAM KİTLESİNİ ETKİLEMEK ZOR'

14 Mayıs seçimleri için iptal davası açtı! 14 Mayıs seçimleri için iptal davası açtı!

Twitter ve İnstagram kullanıcı kitlesini etkilemenin zor olduğunu belirten Sarıgül, “150 kişilik TikTok ekibim var. Twitter ve Instagram kitlelerini etkilemek zor ama TikTok'ta 27 milyon kişi var, çoğu genç. Ben TikTok'ta kolanın 13 lira olmasını protesto ettim. 'Hoş geldin gazoz' dedim. Beni kolanın Avrupa Genel Müdürü aradı o videodan sonra. 17 milyon izlendi o video” dedi.

'ONLARIN YÜZDE 1'İNİ BİLE ETKİLEYEMEZSİNİZ'

Sarıgül, popüler olan Tiktok videoları hakında da şöyle konuştu:
“150 kişilik bir ekibimiz var. Onlardan içerikler geliyor. Twitter kullanıcılarının büyük bölümü entelektüel seviyesi yüksek, üniversite mezunu bir kitle. Onların yüzde 1’ini bile etkileyemezsiniz. Instagram kullananlar yüzde 80 fikirleri sabit kitle. TikTok’ta işçi, öğrenci, köylü, gecekonduda yaşayan gençler var. 27 milyon insan. Politize olmayan bir yapı. Entelektüel birikimi olmayan bu kitleye ulaşmayı hedefliyoruz biz. 'Bir tost olmuş 20 lira, bu gençler tostu nasıl alacak' dediğimiz zaman çocuklar ‘Sarıgül haklı’ diyor. Biz bu şekilde büyük kitleye ulaştık. Gençlerde oy oranımız yüzde 4’le 6.5 arasında değişiyor."

"TikTok mecrasında siz nereye gitmek isterseniz hayat sizi oraya götürüyor. Doğal olmayan bir şeyin yürümesi mümkün değil. 9 saniye ile 13 saniye arasında derdinizi anlatmanız lazım. Ben TikTok'ta kolanın 13 lira olmasını protesto ettim. Hoş geldin Niğde Gazozu dedim. Beni kolanın Avrupa Genel Müdürü aradı o videodan sonra. 17 milyon izlendi o video. Bunun üretimlerinin Türkiye’de yapıldığını anlattı. Türkiye’de bir siyasetçinin onların marka değerini düşürdüğüne dair genel müdürlüklerinde de konuşulduğunu biliyorum. Bizim TikTok'ta 782 bin takipçimiz var. Eğer istesek biz buradan çok ciddi bir gelir elde ederiz ama siyasetçi olarak ben bunu doğru bulmuyorum.”

'ŞARTIMIZ LAİK, DEMOKRATİK TÜRKİYE'

Sarıgül, Millet ittifakı ortak Cumhurbaşkanı adayı olan Kemal Kılıçdaroğlunu beklediklerini belirterek şunları söyledi:
“Oyu bulunmayan DP'ye, diğer partilere baktığımızda; bilinme oranını, saygınlıklarını Kemal Bey değerlendirir. Öyle koltuk gibi ufak şartlarımız olmaz. Şartımız laik, demokratik Türkiye Cumhuriyeti'nin güçlü olması" ifadelerini kullandı.