Scooter Braun, ABD müzik piyasasının en yüksek profilli menajerlerin biri olarak görülüyor. Çocuk yaşta dünya yıldızı olan Justin Bieber ve ödüllere doymayan Ariana Grande, Braun'un en ünlü müşterileri arasında yer alıyor.

Şarkıcılarla imza attığı çalışmalarla müzik dünyasında adeta dev bir imparatorluk kuran menajer, şu sıralar prestij kaybı yaşıyor.

DİKKAT ÇEKTİ

Puck News'ın haberine göre, Braun ile aynı zamanda yakın arkadaş olan Bieber'ın menajer ile aylardır görüşmediği ve şarkıcının yeni bir menajer arayışına girdiği iddia edildi.

Anne olmak için gün sayan Kourtney Kardashian ameliyat oldu: Oğlumu kurtardıkları için minnettarım Anne olmak için gün sayan Kourtney Kardashian ameliyat oldu: Oğlumu kurtardıkları için minnettarım

Braun, iddiaları redderken Bieber'ın sessiz kalması dikkat çekti.

ABD'li şarkıcı Demi Lovato'nun Braun ile yollarını "dostane" bir şekilde ayırdığı ortaya çıktı.

Ödüllü şarkıcı Ariana Grande'nin de menajeri ile yollarını ayırdığı bildirildi. Braun'a yakın kaynaklar Grande'nin ayrıldığı haberini yalanlarken Billboard, şarkıcının menajer ile artık çalışmadığını bildirdi.

"Frozen" filmiyle tanınan Broadway oyuncusu Idina Menzel de bu yılın ilk aylarında Braun ile çalışmayı bıraktı.

Variety'nin haberine göre, Bieber ile Grande, Braun ile çalışmayı bırakmadı.

Braun'un menajerlik işlerine bir süre ara vereceği ve BTS'i temsil eden HYBE America'daki CEO'luk rolüne daha fazla odaklanacağı bildirildi.

SWIFT'İN ALBÜMLERİNİ SATIN ALDI

2019 yılında Braun, Big Machine Records'ı satın almış ve Taylor Swift'in 6 albümünün haklarına sahip olmuştu. Swift, Scooter Braun'la yaşadığı telif hakları anlaşmazlığı nedeniyle eski çalışmalarını "Taylor's Version" (Taylor'ın Versiyonu) adıyla yeniden kaydediyor.

Şarkıcılar neden menajerleri Scooer Braun ile yollarını ayırıyor? - 6

Kaynak: NTVLIFE