Ağrı-İran karayolunda saat 09.00 sıralarında Özel Ağrı OSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerini taşıyan U.T. idaresindeki okul servisi ile N.P. idaresindeki açık kasa kamyonet çarpıştı.

Kazada sürücü U.T. ile öğrenciler Rabia Aslan, Onur Aslan, İsa Kaya, Aliya Sabuncu, Muhammed Yaka, Mustafa Uzunay, Serkan Küsmü, Güneş Küsmü, Ahmet Yaka, İnci Tabil, Medine Taşdemir, Zeynep Taman, Özcan Yaka, Baran Boztepe, Eyüpcan Çiftçi, Hüseyin Oruç, Ahmet Can İmre, Beyzanur Yaka, Berfin Yaka, Alican Yürük yaralandı.

VALİ, ÖĞRENCİLERİ ZİYARET ETTİ

İhbarla kaza yerine polis, sağlık ve jandarma ekipleri sevk edildi. Yaralılar, ambulanslarla Ağrı Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne götürüldü.

Durumu ağır olan öğrencilerden Berfin Yaka ile Alican Yürük ameliyata alındı. Diğer yaralıların ise tedavisinin sürdüğü bildirildi.

Kaza ile ilgili soruşturma başlatılırken Ağrı Valisi Mustafa Koç, hastaneye gelip öğrencilerin durumu hakkında bilgi aldı.

Eyüpsultan’da telefona gelen mesaja bakan sürücü otomobiliyle takla attı Eyüpsultan’da telefona gelen mesaja bakan sürücü otomobiliyle takla attı