Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Fethiye’de katıldığı Gençlik Buluşması’na ev sahipliği yapan Orka Otelleri, Türkiye ekonomisine destek olmak için yeni projelerine devam ediyor. Marmaris, Fethiye, Sarıkamış ve İstanbul’da olmak üzere 4 otel projesi bulunan Orka Otelleri yaklaşık 130 milyon Euro’luk yatırımda bulunacak.

BİN 200 KİŞİYE İSTİHDAM

Orka Otelleri Yönetim Kurulu üyesi Ercan Torunoğulları bu yatırımlarla birlikte yaklaşık olarak bin 200 kişiye daha istihdam sağlayacaklarını söyledi.

orka

'2024’ÜN YAZ SEZONUNA YETİŞTİRMEYİ HEDEFLİYORUZ'

Turizm alanında ciddi yatırımlar yaptıklarının altını çizen Ercan Torunoğlulları, “Orka Otelleri olarak yatırımlarımıza devam edeceğiz. Hali hazırda bulunan turizm işletmelerimizin sayısını artırarak, ülkemiz için çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Projeleri devam eden 4 oteli 2024'ün yaz sezonunda grup bünyesine katacağız. Marmaris, Fethiye ve İstanbul’da açacağımız otellerin bazılarının inşaatına başlandı ve 2024’ün yaz sezonuna yetiştirmeyi hedefliyoruz” sözlerini kullandı.

SARIKAMIŞ'TA 100 ODALI KAYAK OTELİ

4 otel için yaklaşık olarak 130 milyon Euro’luk yatırım yapan Torunoğlulları ayrıca Sarıkamış’ta da 100 odalı bir kayak oteli için çalışmalara başladıklarını belirtti.

İslam Memiş'ten 'altın zamanı' uyarısı: Yeni zirveler yolda İslam Memiş'ten 'altın zamanı' uyarısı: Yeni zirveler yolda

'TURİZMDE TÜRKİYE EN ÇOK TERCİH EDİLEN ÜLKELERDEN BİRİ OLDU'  

Geçtiğimin yılın turizm adına çok iyi geçtiğini vurgulayan Torunoğulları, “Burada turizme desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Kültür ve Turizm Bakanı Sayın Mehmet Nuri Ersoy’a teşekkür ederim. Her zaman turizmcilerin yanında oldular ve Türkiye’de turizmin gelişmesine önemli katkılar sundular. Sayın Ersoy turizm konusuna oldukça hakim. Tanıtım adına nokta atışlar yapıldı ve Türkiye’ni marketingi yurt dışında başarılı şekilde gerçekleştirildi. Bu sene İngiltere pazarında yüzde 13 ila 15’lik bir artış bekliyoruz. Bu artış Avrupa pazarında ise yüzde 60 seviyelerini görecek. Turizmde Türkiye en çok tercih edilen ülkelerden biri oldu” diye konuştu.

ercan torunoglullari
Orka Otelleri Yöentim Kurulu üyesi Ercan Torunoğulları

Ercan Torunoğulları son olarak, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın beraberindeki heyetle Fethiye’de gerçekleştirdiği ‘Gençlik Buluşması’nın anlamlı olduğunu ve bu etkinliğe ev sahipliği yapmaktan dolayı mutlu olduklarını ve onur duyduklarını dile getirdi.