ÖSYM'den son dakika açıklaması 4 ilde YKS yapılmayacağı gibi adaylar da istedikleri illeri tercih edip sınava girebilecekleri bilgisi verildi. 

Demirtaş konuştu! 'Kürtler Erdoğan sayfasını kapattı' Demirtaş konuştu! 'Kürtler Erdoğan sayfasını kapattı'

ÖSYM yaptığı açıklama, 'Depremlerin yaşandığı Hatay, Adıyaman, Kahramanmaraş ve Malatya illerinde YKS yapılmayacak. Adaylar istedikleri illeri tercih edip sınava girebilecekler' denildi. 

Seçim takvimi nedeniyle üniversite sınavının ne zaman olacağı bu tarihe kadar ilan edilmemişti. Seçimlerin 14 Mayıs'ta yapılacağı yönündeki açıklamaların ardından YKS tarihi de belli oldu.

BAŞKA İLLERE GÖÇ EDEN ADAYLARDAN SINAV ÜCRETİ ALINMAYACAK! 

TYT 17 Haziran'da, AYT de 18 Haziran'da yapılacak. Yabancı dil testi de 18 Haziran'da gerçekleşecek. 2023 YKS başvurularında 'afet bölgesi' ilan edilen 11 il ve 1 ilçede ikamet eden, deprem sonrası başka il ve ilçelere göç eden adaylardan sınav ücreti alınmayacak. Başvurular 23 Mart'a kadar ÖSYM internet adresinden ya da mobil uygulamadan yapılabilecek.

ÖSYM'den yapılan yeni açıklamada,  Hatay, Adıyaman, Kahramanmaraş ve Malatya illerinde YKS'nin yapılmayacağı belirtildi. Adayların istedikleri illeri tercih edip sınava girebilecekleri de duyuruldu.