Cumhuriyet Halk Partisi Çekmeköy ilçe binası önünde bir grup partili ile birlikte basın açıklaması yaparak daha önceden imza topladıkları ön seçim taleplerini bir kez daha gündeme taşıyan önceki dönem ilçe başkanı ve belediye meclis üyesi aday adayı Hüseyin Kızıldaş, belediye başkan adaylarının her zamanki gibi geciktirilmesinin de doğru olmadığını vurguladı. Seçime kısa bir süre kala açıklanan adayın sahada zorlandığını kaydeden Kızıldaş, örgütün de belirlenecek adayın arkasında mutlaka durması gerektiğini ifade etti.

Mansur Yavaş: Benim artık son dönemim Mansur Yavaş: Benim artık son dönemim

"ALINAN KARAR UYGULANMADI"

Geçtiğimiz aylarda ön seçim yapılması için binlerce imza toplayarak partiye teslim ettiklerini hatırlatan Kızıldaş, imzaların ilçe, il ve genel merkeze ulaştığını ve kendilerinin de parti yetkilileri ile durumu istişare ettiklerini kaydetti. Kızıldaş, son günlerde parti meclisi tarafından ön seçim yapılmasına dair karar alındığını ancak ilçelerinde bu kararın uygulanmadığını ifade etti. Ön seçimin gerçekleşmesi gerektiğini vurgulayan Kızıldaş, adayı arkasında örgüt olmadığı sürece belediye başkanlığını kazanmakta zorlanacaklarını ifade etti. Kızıldaş, seçime doğru Çekmeköy’de heyecanın ve ivmenin arttığını, örgüt toplantısında herkesin ön seçime destek verdiğini belirtti.

Alınan ön seçim kararının diğer yerlerde uygulanabiliyorsa Çekmeköy’de de uygulanabileceğini ifade eden Kızıldaş, ön seçimle birlikte CHP’nin bayrağını en yükseklere dikip, kazanacaklarını vurguladı.