Polemik TV ve Polemik Haber Genel Yayın Yönetmeni Nuh Mehmet Deniz ve Genel Koordinatörü Sevda Durgun, geçtiğimiz günlerde eski adıyla Babıali yokuşunun sonunda bulunan tarihi binasında Türkiye Gazeteciler Cemiyeti İstanbul Başkanı Turgay Olcayto’yu makamında ziyaret etti. 

‘GAZETECİLİK DEMOKRASİNİN TEMEL TAŞI’

Canan Kaftancıoğlu: Nazım Hikmet şiiri okuduğum için ceza aldım Canan Kaftancıoğlu: Nazım Hikmet şiiri okuduğum için ceza aldım

Polemik Medya, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Turgay Olcayto ile yeni basın kanunu ile oluşan olguları değerlendirdi. Başkan Olcayto, “Geleneksel medyanın yeni oluşan dijital medyanın temelini oluşturduğunu ve geleneksel medyanın dijital medyayı beslediğini” ifade ederek “Gazetecilik etik kurallarının hiçbir şekilde değişmeyeceğini ve dördüncü güç olarak her zaman demokrasimizin temel taşı olacağını” dedi. Gazetecilik temel kuram ve kavramlarının demokrasinin tamamlayıcısı olduğunu, özgür bir basın olmadan demokrasinin olmayacağı vurgulandı.

Polemik Medya Genel Yayın Yönetmeni Nuh Mehmet Deniz görüşme ile ilgili, “Babıâli’nin eski günlerini karşılıklı sohbet etmek bizi hem gururlandırdı hem de o günleri özlemle hatırlamamızı sağladı” ifadelerini kullandı. 
“Polemik Medya ailesi olarak her zaman her yerde gazetecilik etik kurallarından asla taviz vermeyeceğimizi gururla ifade ettik” diyen Deniz, “Türkiye’nin en köklü cemiyetine üye olmanın gururu ile Olcayto başkandan müsaade istedik” diye konuştu.