Fatih Portakal, en çok izlenen haber bültenini sunduğu FOX TV'den ani bir şekilde ayrılma kararı almıştı. Konuk olduğu YouTube'da yayın yapan psikolog Gökhan Çınar'ın 'Katarsis' programında konuşan Portakal, Fox TV'de çalıştığı dönemde yaşadıklarını anlattı.

'BENİM İÇİN HERŞEY SAĞLIK'

Uzun bir ara verdiği Ana Haber Bültenlerine Sözcü TV ile geri dönen Portakal, İzmir'e taşınması ile alakalı, "Benim için her şey sağlık, giderken de öyleydi. Gitmek çok iyi geldi, 2.5 senedir doğaylayım mutluyum, son derece doğru bir karar verdim" ifadelerini kullandı.

''PATLATIRLAR ENSENİ' DEDİLER'

İstifa etmesi için zorlandığı iddaları hakkında konuşan Portakal, "Daha önce de bırakmıştım. Düşünsene haber sunuyorsun 1 saat sonra birisi seni arıyor, Cumhurbaşkanı senin hakkında konuştu bilgin olsun veya yayın yapıyorsun öğrenmişsin RTÜK'ten dosyan gidecekmiş... Yılgınlıklar oldu, düşünsene koskoca ülkenin cumhurbaşkanı gidiyor meydanda 'Patlatırlar enseni' diyor. Bunlar kolay şeyler mi? Cumhurbaşkanı kim ben kimim? Bunlar insanın içinde tortu bırakıyor" şeklinde konuştu.

Uzun yıllar boyunca koruma ile gezdiğini belirten Portakal, "Valilik korumasıyla geziyorum bunların hepsi üst üste geliyor. TL bu tarafta dursun ben gideceğim diyorsun. Ben babamın ölümünü gördüm o şekilde ölmek istemiyorum, stresten uzak huzurlu olmak istiyorum" dedi.

'DEVLETTEN TABANCA ALDIM'

Konuşmasına devam eden Portakal şu ifadelerde bulundu:

Meteorolojiden o bölgelere sel uyarısı Meteorolojiden o bölgelere sel uyarısı

"Sıkıcı, işten eve evden işe. Telefonla konuşurken bile korkuyorsun. Ulan başıma bir şey gelir mi diye düşünüyorsun, benim gibi adam devletten tabanca aldı. Ortamın gerildiği zamanlarda çantama alırım, belime takarım hiç kullanmadım ama buna gerek var mı? Ben sosyal demokrat bir adamım. Çok politize olduğumuz için yönetim zihniyetine karşıyım. Çünkü ben artık ideolojilerin tükendiğini düşünüyorum. Vicdanlı haber yapıyorum"