Irak Türkleri Derneği, yeni başkanını İstanbul'da seçti Irak Türkleri Derneği, yeni başkanını İstanbul'da seçti

Azerbaycan'ın, terör devleti İsrail'e karşı var olma mücadelesi veren Filistinli Müslümanlara karşı savaşmak için İsrail ordusuna asker gönderdiği iftirasına, Prof. Dr. Aygün Attar'dan çok sert yanıt geldi. 

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Aygün Attar, söz konusu iftirayı sert bir dille eleştirirken, İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya'yı göreve çağırdı. 

İste Prof. Dr. Aygün Attar'ın o paylaşımı:

"Şu hesap Azerbaycan‘a yönelik ağır ve esassız iftira kampanyası yürütmektedir. İşgale ve işgalcilere karşı yakın tarihte 23.000 şehit vermiş olan kahraman Azerbaycan halkına iftira atarak gençlerimizin güya “paralı asker” olarak Filistin ‘e karşı savaştığını iddia ediyor.  Belirttiği isim bile uydurmaca. Çünkü Azerbaycan‘da Mırza ismi neredeyse hiç kullanılmıyor. Şu zat, kardeş ve dost olmanın ötesinde bir millet olduğumuz Can Azerbaycan’ı, onun halkını devletini ve yönetimini aleni olarak hedef gösteriyor ve fütursuzca onlara hesap sorma cesaretini kendisinde buluyor. Üstelik kendisini araştırmacı gazeteci olarak tarif eden şu hesap sahibinin kaynağı, Fars dilinde Azerbaycan karşıtı kara propaganda yapan bir hesap! "Körler sağırlar birbirini ağırlar" derler ya aynen öyle. Yalan ve iftira dolu paylaşımının altına uçuşan Türk’e nefretten beslenen vicdan yoksunu insanlıktan nasibini almayan güruhun, Azerbaycan‘a yönelik sarfetmiş oldukları ağır hakaretlerin tümünü kendilerine iade ediyor ve Türkiye ile Azerbaycan arasında nifak tohumları ekenleri şiddetle kınıyorum! İkinci Karabağ Savaşı'nda Azerbaycan‘a yönelik olarak Ermenistan ve Fransa’nın ileri sürdüğü güya Azerbaycan ve Türkiye’nin yurt dışından paralı asker getirterek Karabağ ‘da savaştırdığı iftirası nasıl bu yalanı üretenlerin ellerinde patladıysa, şu iftira da aynı şekilde onu uyduranların ellerinde patlayacaktır!

Sayın iç işleri Bakanı Ali Yerlikaya‘yı aşağıdaki hesap sahibiyle ilgili göreve davet ediyorum. Halkı kin ve nefrete sevk eden davranışlarda bulunan sözüm ona kendisine araştırmacı gazeteci ünvanını layık gören şu zat kimdir ve Azerbaycan düşmanlığını yapma cesaretini ona kim yahut kimler vermektedir? Onun da hesabını kendisinden avukatım soracaktır. Azerbaycan-Türkiye kardeşliği kırmızı çizgimizdir, kimse o çizgiyi geçmeye yeltenmesin!"