Reuters haber ajansı, Kudüs'te bir Türk vatandaşının bir İsrail polisini bıçakladığını ve saldırının ardından Türk vatandaşının vurularak öldürüldüğünü rapor etti.

Kudüs'te gerçekleşen olayda bir İsrail polisi bıçaklanarak yaralandı. Saldırganın, turist olarak geldiği belirtilen 34 yaşındaki Hasan Saklanan olduğu iddia ediliyor.

Habere göre, salı günü yerel saatle 12:30 sularında Kudüs'ün Eski Şehir bölgesinde meydana gelen terör saldırısı sonucunda Çiçek Kapısı yakınlarında bir güvenlik görevlisi yaralandı.

İsrail Polisi, 34 yaşında turist vizesine sahip saldırganın güvenlik güçleri tarafından etkisiz hale getirildiğini doğruladı. Polis memuru derhal yerel bir hastaneye tahliye edildi ve durumunun kritik olmadığı bildirildi.

Cumhur karıştı! AK Partili belediye başkanı, karakolda MHP'lilere silah çekti Cumhur karıştı! AK Partili belediye başkanı, karakolda MHP'lilere silah çekti

İsrail polisi, saldırıda bulunduğu iddia edilen kişinin kaldığı Doğu Kudüs'teki otele baskın düzenlerken olayla ilgili soruşturmayı sürdürdüğünü açıkladı.