Rolex marka saati ile gündem olan AK Partili Grup Başkanvekili Yenişehirlioğlu, mecliste söz hakkı alarak “Biz saraydan talimat alan özgür iradesi sınırlı vekiller değiliz” ifadelerini kullandı.

Saadet Partisi, AK Parti ve MHP’nin muhalefetin her önergesine hayır demelerinin üzerine yine meclise bir araştırma önergesi verdi. "Muhalefetin önergelerine hayır denilmesinin yasama faaliyetlerine olumsuz etkilerinin araştırılması” önergesi sırasında DEM Partili vekil Ali Bozan söz hakkı alarak AK Parti grubunun bugünden sonra adının "Redgiller" olması gerektiğini ifade etti.

Konuşmasının devamında AK Partili bazı vekillerin gerçekten milletvekilliği yapmak istediğini fakat buna Saray’ın izin vermediğini ifade eden Bozan’a yanıt vermek içinAK Parti grup başkanvekili Yenişehirlioğlu söz hakkı istedi.

"SARAY'DAN TALİMAT ALAN VEKİLLER DEĞİLİZ"

DEM Partinin iradesini terör örgütlerine teslim ettiğini belirten Yenişehirlioğlu konuşmasının devamında özellikle sosyal medyada gündem olacak şu ifadeleri söyledi:

İradesini terör örgütlerine teslim edenler burada AK Parti Grubu'na irade üzerinden bir eleştiri getiremez. Biz saraydan talimat alan, özgür iradesi sınırlı vekiller değiliz"

'Seferberlik ve Savaş Hali' kararına CHP'den sert tepki 'Seferberlik ve Savaş Hali' kararına CHP'den sert tepki

Ekran Goruntusu 2024 05 15 095925

MİLYONLUK ROLEX SAATİ İLE MEŞHUR

Sosyal medya hesabından mecliste ziyarete gelen bir grup vatandaş ile fotoğraf paylaşanAK Partili vekil Başkanvekili Bahadır Nahit Yenişehirlioğlu’nun bileğinde, değeri tam 562 bin lira olan Rolex saati ile gündem olmuştu.

Daha sonra tepkiler gelmeden paylaşımını silen Yenişehirlioğlu “Biz bu milletin ta kendisiyiz” notunu düşmüştü.

Gündem olan Rolex saati ile sosyal medya hesabından yine bir paylaşımda bulunan Yenişehirlioğlu, alın teri ile kazandığını açıkladığı Rolex saatini takmaya devam edeceğini belirtmişti.

Ekran Goruntusu 2024 05 15 095853

(ANKA)