Çok yıllı anlaşmanın bir parçası olarak, Portekizli futbol yıldızı ve Binance, şirketin platformunda satış için bir dizi NFT koleksiyonu oluşturacak, kripto para borsası, ilk koleksiyonun bu yıl sonra piyasaya sürüleceğini de açıklamaya ekledi.

POPÜLARİTE NFT’LERE SIÇRADI

NFT, bir blok zincirinde, ağa bağlı bilgisayarlarda tutulan işlemlerin kaydında bulunan dijital bir varlıktır ve blok zinciri, herkesin NFT'nin gerçekliğini doğrulamasına ve kime sahip olduğunu kontrol etmesine izin veren bir halka açık defter görevi görür.

Riskli varlıklara yönelik yatırımcı duyarlılığının artması, bitcoin de dahil olmak üzere kripto para birimlerinde bir düşüşe yol açtı ve geçen yıl popülaritesi patlayan NFT'lere de sıçradı.

Kripto şirketleri, ana akım olmak için spor ortaklıklarına önem veriyor. Geçen yıl Crypto.com, Los Angeles'taki Staples Center'ın adını Crypto.com Arena olarak değiştirmek için 700 milyon dolarlık bir anlaşma imzalarken, kripto borsası FTX Trading hissesini National Football League oyun kurucusu Tom Brady'ye sattı. (Reuters)