Alman şirket: Corona virüs ilacını bulduk!

Alman şirket: Corona virüs ilacını bulduk! Corona virüs kabusu için Almanya''dan umutlandıran bir haber geldi. Almanya merkezli Formycon adlı şirket, corona virüs hastaları için "FYB207" adlı bir ilaç geliştirdiklerini ve acil durum izni almak için çaba gösterdiklerini açıkladı. 

Sağlık 15.12.2020, 14:52 15.12.2020, 14:52
Alman şirket: Corona virüs ilacını bulduk!

Almanya'nın Münih kentinde faaliyet gösteren Formycon isimli şirket, 14 gün önce alınan "FYB207" adlı ilacın SARS-CoV-2 blokuyla, sonradan bulaşacak virüsün hücrelere girip enfekte etmesini engellediğini iddia etti.

Formycon, "FYB207" için acil durum izni almak için çabaladığını ve ilacın kısa sürede tedavüle çıkmasından umutlu olduklarını duyurdu.

Şirket, SARS-CoV-2 benzer corona virüslerinin insan hücresine girişini aktifleştiren ACE2 reseptörleri kullandıklarını, ilacın da ACE2 antikor proteinlerini kullanarak Sars koronavirüs kendisine bağladığı söyledi.

Formycon yöneticisi Dr. Nicolas Combé, geliştirdikleri ilacın ağır corona virüs hastalarının tedavi edebileceklerini ve bunun Covid-19'un yayılmasının önüne set çekme anlamına geldiğini söyledi.

Yorumlar (0)
22
parçalı az bulutlu