CHP''li vekil Mustafa Adıgüzel 10 büyükşehirdeki vefat sayısını paylaştı: Artık yeter...

CHP''li vekil isyan etti: Artık yeter... Dünya Sağlık Örgütü''nün "Türkiye’deki corona virüsü verilerinden haberdar değiliz" açıklamasının ardından bir açıklamada CHP''den geldi. CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, bir günde 10 büyükşehirde bulaşıcı hastalıktan vefat sayısının 467 olduğunu iddia etti. Aynı gün Sağlık Bakanlığı''nın 196 ölüm açıkladığını hatırlatan Adıgüzel, "Artık yeter" diye isyan etti.

Sağlık 06.12.2020, 21:15 06.12.2020, 21:15
CHP''li vekil Mustafa Adıgüzel 10 büyükşehirdeki vefat sayısını paylaştı: Artık yeter...

CHP'li Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, 5 Aralık Cumartesi günü 10 büyükşehirde bulaşıcı hastalıktan vefat sayısını kamuoyuna açıkladı.


CHP'li vekil Adıgüzel, İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Muğla, Adana, Mersin, Hatay, Eskişehir, Tekirdağ'da bir günde toplam bulaşıcı hastalıktan vefat sayısının 467 olduğunu öne sürdü.

SAĞLIK BAKANLIĞI 196 OLARAK AÇIKLAMIŞTI

Aynı gün Sağlık Bakanlığı'nın tüm Türkiye için açıkladığı 196 vefat sayısını hatırlatan Adıgüzel, "Artık yeter" dedi. "Acilen tam kapatma" çağrısında bulundu.

DSÖ DE 'BİLMİYORUZ' DEMİŞTİ

DSÖ Türkiye Ülke ve Avrupa Merkez İnsani ve Sağlık Acil Durumlarına Hazırlıklılık Ofisi Geçiçi Başkanı Dr. Irshad Ali Shaikh de Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın "Halkımızla ilk olarak paylaşmadıklarımızı DSÖ ile paylaşmıyoruz" açıklamasını hatırlatarak "Biz bu verilerin farkında değildik" dedi. Shaikh, tüm dünyada semptom göstermeyenlerin "sessizce virüsün yayılmasına neden olduğuna" hatırlattı.

Yorumlar (0)
16
açık