Corona kavgası büyüyor!

Pekin yönetimi, Covid-19 kökenine yönelik bir “laboratuvar sızıntısı” hipotezini bir komplo teorisi olarak suçlayarak ve dünyanın dört bir yanındaki gizli ABD laboratuvarları hakkında soruşturma başlatmaya çağırarak yanıt verdi.

Sağlık 27.05.2021, 13:11 27.05.2021, 15:10
Corona kavgası büyüyor!

Washington DC'deki Çin Büyükelçiliği sözcüsü yaptığı açıklamada, karalama kampanyası ve suçlamanın değişmesi bir geri dönüş yapıyor ve 'laboratuvar sızıntısı' komplo teorisi yeniden ortaya çıkıyor” dedi.

Sözcü, isim vermeden, "bazı siyasi güçlerin siyasi manipülasyon ve suçlama oyunu yaptığını, ancak halklarının bu cephede salgınla ve uluslararası işbirliği talebiyle savaşma acil ihtiyacını görmezden geldiklerini" söyledi.

‘’SİYASALLAŞTIRIRSANIZ KAYNAĞI BULAMAYIZ’’

Açıklamada, Çin'in Covid-19'un kökenlerinin izini sürmek için uluslararası işbirliği çağrısında bulunduğu belirtildi. 

Açılama sonrası "Soruşturmayı siyasallaştırmak virüsün kaynağını bulmayı zorlaştıracak ama aynı zamanda salgın konusunda uluslararası işbirliğini ciddi şekilde engelleyecektir." yorumlarına neden oldu.

Pekin, "İnsanlığın sağlığına yönelik bir sorumluluk duygusuyla", "dünya çapında bulunan tüm erken Covid-19 vakalarının kapsamlı bir çalışmasını ve tüm dünyadaki bazı gizli üsler ve biyolojik laboratuvarlar hakkında kapsamlı bir araştırmayı" destekliyor.
 

Yorumlar (0)
26
açık